X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Główny Lekarz Weterynarii przedstawi w Brukseli sytuację związaną z ubojem bydła w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 07:10
Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk przedstawi w Brukseli informację dotyczącą nielegalnego uboju bydła w Polsce. Będzie ona częścią comiesięcznego posiedzenia unijnych ekspertów do spraw żywności, zwierząt i pasz. Nadzór nad bezpieczeństwem żywności w Polsce badało wcześniej m.in. dwóch audytorów z Komisji Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Paweł Niemczuk ma zaprezentować w stolicy Belgii polskie stanowisko po tej kontroli. Prezentacja odnosić się będzie m.in. do wstępnych poufnych wyników audytu, które przedstawiono w piątek. Pełny dokument ma być gotowy w połowie miesiąca. W posiedzeniu zespołu ekspertów wezmą udział przedstawiciele 28 krajów Wspólnoty. 

Jak mówi prezes Związku Polskie Mięso Witold Choiński, jednym z celów polskiej prezentacji będzie zapewnienie, że hodowla bydła i produkcja mięsa spełnia unijne standardy. - Niestety niektóre kraje wykorzystują sytuację, która się nam przytrafiła i powielają u siebie nieprawdziwe informacje odnośnie naszej krajowej żywności. Swego czasu specjalizowali się w tym między innymi Czesi i Słowacy. W ramach nagonki próbuje się chronić własny rynek - wyjaśnia Witold Choiński.

Kontrolę w Polsce w ubiegłym tygodniu zlecił unijny komisarz do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisa Andtriukaitis. Wiązała się ona z ujawnionym przez reporterów "Superwizjera" TVN procederem nielegalnego uboju bydła na cele spożywcze. Ubój obywał się w nocy, bez nadzoru weterynaryjnego, w rzeźni w Kalinowie nieopodal Ostrowi Mazowieckiej.

Audytorzy odwiedzili ubojnie, zakłady przetwórcze oraz inspektoraty weterynarii na północy Mazowsza. Odbyli także rozmowy w ministerstwie rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jak również w Głównym Inspektoracie Weterynarii. Unijna kontrola ma odbyć się jeszcze raz - na przełomie marca i kwietnia.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Welt am Sonntag": Bruksela europejską stolicą szpiegów. Działa tam kilkaset agentów z Rosji i Chin

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 20:03
W stolicy Belgii działa obecnie 250 chińskich i 200 rosyjskich szpiegów - informuje niemiecki "Welt am Sonntag". Bruksela stała się centrum działalności agentów w Europie.
rozwiń zwiń