X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Norwegia uznaje zakłócanie GPS podczas ćwiczeń NATO za poważny problem

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 21:43
 - W dorocznym raporcie opublikowanym w poniedziałek norweskie służby wywiadowcze podkreśliły, że zakłócenie w 2018 r. GPS podczas ważnych ćwiczeń NATO, o co kraje skandynawskie oskarżają Rosję, stanowi "poważny problem". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

Norwegia i Finlandia oskarżyły Rosję o to, że jej wojska rozmieszczone w Arktyce zakłócały sygnał GPS podczas ćwiczeń NATO Trident Juncture między 16 października a 7 listopada.  W poniedziałkowym raporcie, poświęconym ocenie zagrożeń, norweski wywiad zwraca uwagę, że takie działania nie tylko "są nowym wyzwaniem podczas manewrów (sił) norweskich i aliantów", ale również "stanowią zagrożenie dla lotnictwa cywilnego". 

Szef norweskiego wywiadu Morten Haga Lunde podkreślił, że zakłócanie sygnału "nie jest jedynym nowym wyzwaniem" dla państw członkowskich NATO, a zdolność Rosji do demonstrowania siły na odległość "będzie rosła zarówno w okresie pokoju, kryzysu, jak i wojny". 

Rosja nie przyznaje się do zakłócania sygnału GPS, jednak AFP przypomina, że takie incydenty powtarzają się od 2017 roku, a zdaniem wywiadu zakłócenia są generowane z Rosji. 

Manewry Trident Juncture 2018 odbyły się w dniach 25 października-7 listopada były największymi ćwiczeniami NATO od końca zimnej wojny; wzięło w nich udział ok. 50 tys. żołnierzy z 31 państw NATO i krajów partnerskich. Finlandia i Szwecja nie należą do Sojuszu, ale ich żołnierze również uczestniczyli w manewrach.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak