more_horiz
Wiadomości

Rosja: runął dach uniwersytetu w Petersburgu, ewakuowano studentów. Wszczęto śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 19:00
W Petersburgu zawaliła się część jednego z budynków uniwersyteckich. Według służb porządkowych wszyscy zostali już ewakuowani - to studenci pierwszego i drugiego roku, w tym obcokrajowcy. Według świadka fragment dachu leciał z góry na dół, po kolei przełamywał konstrukcję kolejnych stropów i spadł na parter. - Została dziura z góry na dół i tylko ściany - opowiadał student portalowi fontanka.ru.
Audio
  • Śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej na uniwersytecie technicznym. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Ewakuacja z uniwerstytetu w Petersburgu - część studentów miała zajęcia na wyższej kondygnacji
Ewakuacja z uniwerstytetu w Petersburgu - część studentów miała zajęcia na wyższej kondygnacjiFoto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych podało, że nie ma ofiar śmiertelnych, nie ma również informacji o tym, by ktokolwiek został ranny. 

Pełniący obowiązki gubernatora Petersburga Aleksander Biegłow powiedział dziennikarzom, że ewakuacja jest już zakończona.

Media rosyjskie podają również, że robotnicy pracujący przy remoncie sami zdążyli uciec na czas z miejsca zdarzenia.

Zawaliło się przykrycie dachowe budynku - od czwartego piętra aż po parter. - Przyczyną katastrofy mogą być naruszenia techniczne przy pracach remontowych - donosi portal fontanka.ru. Rosyjski Komitet Śledczy wszczął śledztwo.

W budynku byli wykładowcy i studenci, początkowo ewakuowano 60 osób, które znajdowały się na czwartym piętrze, a około 21 osób było początkowo uwięzionych w pomieszczeniach budynku.

Budynek petersburskiego uniwersytetu technicznego, ITMO (Uniwersytetu Technologii Informatycznych, Mechaniki i Optyki), w którym doszło do zawalenia się stropów, pochodzi z połowy XIX wieku - podają media.

Interfax/TASS/inne/agkm

WIDEO: Streaming z miejsca zdarzenia

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja Petersburg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak