more_horiz
Wiadomości

Premier Izraela o historycznej zmianie na konferencji w Warszawie i spotkaniu z Putinem w sprawie Syrii i Iranu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 22:02
Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował, że w czwartek udaje się do Moskwy w sprawie sytuacji w Syrii i w Iranie. Stwierdził też, że na konferencji w Warszawie miała miejsce "historyczna zmiana”.
Benjamin Netanjahu
Benjamin NetanjahuFoto: PAP/EPA/Sebastian Scheiner

Premier Izraela na spotkaniu swojego gabinetu oznajmił, że na konferencji w Warszawie doszło do historycznej zmiany i że miała ona wielkie znaczenie dla Izraela.

Byli na niej szefowie MSZ i przedstawiciele 60 krajów, włączając w to państwa arabskie, z którymi nie utrzymujemy relacji dyplomatycznych, one usiadły przy stole razem i zajęły stanowisko w odniesieniu do Iranu – oznajmił.

Poinformował również, że w czwartek uda się do Moskwy, gdzie przedyskutuje z Władimirem Putinem „dalsze wzmocnienie mechanizmu koordynacji w celu zapobiegania tarciom pomiędzy izraelskimi siłami zbrojnymi i wojskiem Rosji”

Te rozmowy są bardzo ważne i są częścią naszych stałych wysiłków na rzecz tego, by zapewnić państwu Izrael swobodę działań przeciwko Iranowi i jego satelitom, którzy deklarują swój zamiar być użyć Syrii jako frontu w wojnie, której celem jest zniszczenie Izraela – mówił Netanjahu.

Będzie to drugie spotkanie Putina i Netanjahu od czasu, gdy we wrześniu w Syrii siły przeciwlotnicze zestrzeliły rosyjskiego Iła-20 z 15 żołnierzami na pokładzie. Rosja twierdziła, że Izrael był za to niebezpośrednio odpowiedzialny, gdyż izraelskie myśliwce potraktowały rosyjski samolot jako osłonę.

PolskieRadio24.pl/ agkm


 


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: kancelaria premiera Izraela dementuje informacje "Jerusalem Post"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 11:12
- Kancelaria premiera Netanjahu wyjaśniła tę sprawę w oświadczeniu, dementując informacje zawarte w "Jerusalem Post" - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do sprawy rzekomej wypowiedzi szefa izraelskiego rządu o Polakach kolaborujących z nazistami, którą podał "Jerusalem Post".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: Benjamin Netanjahu mówił jedynie o indywidualnych przypadkach kolaborantów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 09:09
- Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari wyjaśniała, że informacje o wypowiedzi premiera Izraela były kompletnie nieprawdziwe. W rzeczywistości premier Benjamin Netanjahu, mówił jedynie o indywidualnych przypadkach kolaborantów - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt V4 w Izraelu bez premiera Mateusza Morawieckiego. Polskę będzie reprezentować szef dyplomacji

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 15:30
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie telefonicznej przekazał premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Polskę na spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu reprezentować będzie szef MSZ Jacek Czaputowicz - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. 
rozwiń zwiń