X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reforma prawa autorskiego. Unijni ambasadorowie za jej przeprowadzeniem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 16:23
Jest zgoda unijnych ambasadorów na reformę prawa autorskiego. Zatwierdzili oni ustalenia negocjatorów Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich z ubiegłego tygodnia. Przeciwko było pięć krajów - Polska, Włochy, Holandia, Finlandia i Luksemburg, od głosu wstrzymały Belgia i Słowenia. To nie wystarczyło, by zablokować reformę prawa autorskiego.
Audio
  • Zgoda ambasadorów Unii Europejskiej na reformę prawa autorskiego. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
pe
peFoto: PAP/EPA/PATRICK

Kraje, które były przeciwko, w tym Polska, opublikowały wspólne oświadczenie, w którym napisały, że ostateczne uzgodnienia nie gwarantują równowagi między ochroną praw autorskich a interesami obywateli i firm. Główny zarzut pięciu państw dotyczy artykułu 13, który nakłada zobowiązania na platformy internetowe na których użytkownicy dzielą się plikami, do filtrowania zamieszczanych treści. Chodzi o to, by zapobiegać pojawianiu się materiałów pirackich i gwarantować ochronę twórców i wydawców, by czerpali zyski z wykorzystywania i rozpowszechniania ich materiałów w sieci. Płacić mają za to internetowi giganci, małe platformy miały być z tego wyłączone.

Jednak podczas prac nad przepisami ustalono takie warunki, że tylko nieliczne małe firmy będą mogły je spełnić. Chodzi m.in. o niskie przychody i niewielką liczbę wyświetleń. Stąd sprzeciw pięciu krajów, ale większość była innego zdania i teraz, po zatwierdzeniu uzgodnień negocjatorów, przyszedł czas na Parlament Europejski. Akceptacja europosłów w głosowaniu na sesji plenarnej jest konieczna, by reforma prawa autorskiego mogła wejść w życie.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak