X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika obiecuje przyspieszone wybory, jeśli w kwietniu wygra

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 22:16
Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany na szefa państwa w kwietniowych wyborach, to w ciągu roku rozpisze przedterminowe wybory prezydenckie, w których już nie wystartuje. W Algierii od 22 lutego utrzymują się protesty przeciw możliwej kolejnej prezydenckiej kadencji Butefliki.
Audio
  • Francja: manifestacje przeciwko kandydowaniu Abd al-Aziza Butefliki na prezydenta Algierii. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
W Algierii od 22 lutego utrzymują się protesty przeciw możliwej kolejnej prezydenckiej kadencji Butefliki
W Algierii od 22 lutego utrzymują się protesty przeciw możliwej kolejnej prezydenckiej kadencji ButeflikiFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

"Zobowiązuję się do zorganizowania przedterminowych wyborów prezydenckich", których data zostanie ustalona przez "narodową konferencję", zwołaną po najbliższych wyborach zaplanowanych na 18 kwietnia - napisał Buteflika w liście, odczytanym w niedzielę wieczorem w państwowej telewizji przez szefa jego kampanii, Abdelghaniego Zalane.

"Zobowiązuję się, że w przedterminowych wyborach nie wystartuję jako kandydat" - dodał szef państwa. 

Wcześniej Zalane zarejestrował kandydaturę Butefliki w Radzie Konstytucyjnej w kwietniowym głosowaniu. Według obecnego na miejscu reportera agencji AP dokumenty Butefliki zostały dostarczone na miejsce ok. 10 samochodami. 

Transmitowane w telewizji wystąpienie Zalane zakończyło krótki okres niepewności wokół kandydatury Butefliki. Najpierw arabskojęzyczna telewizja satelitarna Ennahar podała, że kandydatura została zgłoszona, ale dopiero po kilku godzinach media przekazały, że Zalane złożył w Radzie Konstytucyjnej dokumenty wymagane do zarejestrowania udziału Butefliki w wyborach. 

Niejasne pozostaje, czy kandydat powinien był osobiście zgłosić swoją kandydaturę, czy też jest dopuszczalne, by zrobiła to wyznaczona przez niego osoba. Szef centralnej komisji wyborczej Abdelwahab Derbal powiedział w niedzielę, że wszyscy kandydaci muszą zarejestrować się osobiście, tymczasem państwowa agencja prasowa APS podała wcześniej, że użycie pośrednika jest dopuszczalne. 

Do wieczora zgłosiło się siedmiu innych kandydatów. Ali Benflis, główny przeciwnik Butefliki w wyborach prezydenckich w 2004 i 2014 roku, wycofał się z udziału w kwietniowym głosowaniu i oświadczył, że popiera odbywające się od ponad tygodnia protesty w kraju przeciw kolejnej kadencji urzędującego prezydenta. 82-letni Buteflika od udaru mózgu w 2013 roku rzadko pojawia się publicznie i porusza na wózku inwalidzkim. Według szwajcarskich mediów przebywa w Szwajcarii z powodu badań lekarskich. Opozycja twierdzi, że nie jest w stanie sprawować władzy; wskazuje też, że pod jego rządami w kraju panuje korupcja, brakuje reform gospodarczych, a bezrobocie wśród młodych ludzi sięga 25 proc.

W Algierii od 22 lutego utrzymują się protesty przeciw możliwej kolejnej prezydenckiej kadencji Butefliki; w piątek w manifestacjach uczestniczyły dziesiątki tysięcy osób w kilku miastach. Buteflika rządzi krajem od 1999 roku, obecnie przez czwartą kadencję z rzędu.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Algieria: beatyfikacja 19 katolickich męczenników z czasów wojny domowej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 20:10
Prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kardynał Angelo Becciu ogłosił w sobotę w Oranie w imieniu papieża Franciszka błogosławionymi 19 męczenników, zabitych za wiarę w latach 90. ubiegłego stulecia podczas algierskiej wojny domowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masowe demonstracje w Algierii. Protestujący nie chcą piątej kadencji prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 15:02
Dziesiątki tysięcy ludzi demonstrują w Algierii. Domagają się, aby 82-letni prezydent kraju, Abdelaziz Buteflika, zrezygnował z kandydowania na piątą kadencję. 
rozwiń zwiń