X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyciek toksycznych substancji. Zachodniemu wybrzeżu Francji grozi katastrofa ekologiczna

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 23:23
Po zatonięciu włoskiego statku handlowego do morza wydostały się toksyczne chemikalia i zachodniemu wybrzeżu Francji zagraża katastrofa ekologiczna.
Audio
  • Po zatonięciu włoskiego statku handlowego do morza wydostały się toksyczne chemikalia. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Do morza wydostały się toksyczne chemikalia
Do morza wydostały się toksyczne chemikaliaFoto: PAP/EPA/LOIC BERNARDIN / MARINE NATIONALE / HANDOUT

Na włoskiej jednostce wybuchł pożar, gdy znajdowała się w odległości trzystu trzydziestu kilometrów od La Rochelle. Załogę, która teraz jest przesłuchiwana przez  francuską żandarmerię, uratowano. Jednostka transportująca, poza innymi ładunkami, także czterdzieści pięć kontenerów z niebezpiecznymi, toksycznymi chemikaliami, osiadła na dnie na głębokości niemal pięciu tysięcy metrów. 

Ładunek określono jako "bombę ekologiczną z opóźnionym zapłonem", której zawartość zagraża florze i faunie wybrzeży Bretanii i Akwitanii. Na powierzchni morza unoszą się dwie rozległe plamy ropy naftowej - jedna długości trzynastu kilometrów, druga- dziewięciu. Obydwie mają po siedem kilometrów szerokości. Wiatr i prądy morskie sprawiają, że plamy zbliżają się do wybrzeży francuskich z prędkością ponad dwudziestu węzłów.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych i wzburzonego morza, na miejsce przypłynął już pierwszy z kierującej się w ten rejon grupy statków specjalizujących się w oczyszczaniu wody z ropy naftowej. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak