X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reakcja świata na ataki w Nowej Zelandii. "Okropna masakra"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:46
Z całego świata napływają kondolencje po tragicznych atakach na meczety w mieście Christchurch w Nowej Zelandii. Zginęło w nich co najmniej 49 osób, a 48 zostało rannych.
Służby na miejscu zdarzenia
Służby na miejscu zdarzeniaFoto: PAP/EPA/Martin Hunter

Prezydent Andrzej Duda przesłał depeszę kondolencyjną do gubernator generalnej Nowej Zelandii Patsy Reddy.

"Z najgłębszym smutkiem i poruszeniem przyjąłem zatrważające doniesienia o bestialskich aktach przemocy, jakie dokonały się dzisiaj w Christchurch. W imieniu własnym oraz Narodu Polskiego składam na Pani ręce wyrazy szczerego współczucia dla wszystkich rodzin oraz bliskich ofiar i poszkodowanych w tej tragedii. Żywimy gorącą nadzieję, że ranni wrócą do zdrowia i pełni sił. Polacy łączą się w smutku i żałobie ze wszystkimi dotkniętymi tymi aktami ślepej nienawiści. Zachowujemy Was w naszych sercach i modlitwach" - napisał prezydent Andrzej Duda.

Amerykański prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że atak terrorystyczny w Nowej Zelandii to "okropna masakra".

Przywódca USA zapewnił, że Stany Zjednoczone wspierają w tej sprawie Nową Zelandię, i przekazał kondolencje rodzinom ofiar.

Reakcja Watykanu

Papież Franciszek zapewnił mieszkańców Nowej Zelandii, a przede wszystkim muzułmanów, o swej "serdecznej solidarności" po atakach terrorystycznych w Christchurch.

W telegramie adresowanym do władz Nowej Zelandii napisano, że papież jest "głęboko zasmucony ranami i ofiarami, spowodowanymi przez bezsensowne akty przemocy".

Z kolei francuskie władze wzmacniają ochronę świątyń na terenie całego kraju. Poinformował o tym na Twitterze minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner.

"Nasze myśli w Europie są z ofiarami i ich rodzinami"

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapewnił w piątek, że Europa jest solidarna z Nową Zelandią po "brutalnym ataku" na meczety w Chistchurch.

"Okropne wiadomości z nocy z Nowej Zelandii. Brutalny atak w Christchurch nigdy nie zmniejszy tolerancji oraz przyzwoitości, z której słynie Nowa Zelandia" - napisał na Twitterze Tusk.

"Nasze myśli w Europie są z ofiarami i ich rodzinami. Premier Jacinda Ardern może liczyć na naszą solidarność" - dodał.

W atakach na dwa meczety w Christchurch zginęło co najmniej 49 osób, a 48 zostało rannych. Sprawcy ataków wtargnęli do meczetów i otworzyli ogień do zgromadzonych tam ludzi.

Po zamachach zatrzymano cztery osoby: trzech mężczyzn i kobietę. Jeden z zatrzymanych jest obywatelem Australii. Jednej osobie już przedstawiono zarzuty dotyczące morderstwa. W Nowej Zelandii wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak