X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ministrowie obrony Polski i Węgier rozmawiali o współpracy w ramach NATO i V4

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 11:05
Współpraca w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego i Grupy Wyszehradzkiej była wśród tematów wtorkowych rozmów w Budapeszcie ministrów obrony Polski i Węgier Mariusza Błaszczaka i Tibora Benkoe.
Szef MON Mariusz Blaszczak I minister obrony Węgier Tibor Benko
Szef MON Mariusz Blaszczak I minister obrony Węgier Tibor BenkoFoto: PAP/EPA/Noemi Bruzak

„Rozmawialiśmy o naszej współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ten rok jest dla nas szczególny, dla Polski, dla Węgier, bo jest to 20-lecie przystąpienia naszych państw do Sojuszu Północnoatlantyckiego” – powiedział Błaszczak na wspólnej konferencji prasowej z węgierskim ministrem w Budapeszcie.

Błaszczak przekazał, że rozmawiano również na temat współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Minister zaznaczył, że państwa V4 i Chorwacja 1 lipca rozpoczną dyżur bojowy i poinformował, że jego kolejna edycja odbędzie się w 2023 r.

We wtorek obaj ministrowie podpisali też list intencyjny w sprawie przystąpienia Polski do działającego na Węgrzech Centrum Doskonalenia NATO w zakresie medycyny wojskowej.

Błaszczak powiedział, że podziękował Benkoe za zaangażowanie żołnierzy węgierskich w działalność Dowództwa Dywizji Północny Wschód w Elblągu i Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie, a także za obecność żołnierzy wojsk węgierskich w centrach doskonalenia NATO w Polsce – ds. policji wojskowej i kontrwywiadu. 

„Rozmawialiśmy o rozwoju naszych wojsk(…), o konieczności rozwoju liczebnego wojska, ale także o modernizacji” – zaznaczył Błaszczak. Wymieniono także doświadczenia dotyczące wojsk rezerwowych. 

Polski minister zaznaczył również, że Polska wraca do misji organizowanych przez ONZ. "Bardzo się cieszę z tego(…), że Polska wraca w towarzystwie Węgier do misji UNIFIL-u (w Libanie – PAP). Bardzo dziękuję za to, że wspólnie żołnierze polscy z żołnierzami węgierskimi będą mogli w tej misji uczestniczyć” – dodał.

Obaj ministrowie podkreślali, że tak samo patrzą na wiele spraw.

Błaszczak podczas wizyty na Węgrzech złoży jeszcze kwiaty m.in. przed Pomnikiem Męczenników Katynia w Budapeszcie.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak