X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zawieszenie, a nie wykluczenie węgierskiej partii Fidesz z Europejskiej Partii Ludowej?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:29
Taka jest najbardziej prawdopodobna decyzja zgromadzenia politycznego europejskiej chadecji, które rozpoczyna się o 15.30. Rozmówcy brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej w partii EPL podkreślali, że wniosek o zawieszenie zostanie poddany pod głosowanie, ale nie sposób przewidzieć jego wyniku.
Audio
  • Zawieszenie, a nie wykluczenie Fideszu z EPL. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Viktor Orban
Viktor OrbanFoto: Shutterstock

O takim scenariuszu mówiło się nieoficjalnie od kilku dni. Odrzucano dwa inne, skrajne rozwiązania, czyli już dziś wyrzucenie węgierskiego Fideszu lub też odłożenie decyzji. Zawieszenie w prawach członka europejskiej centroprawicy to zyskiwanie czasu pozwalające na przemyślenie kolejnych kroków.

W negocjacje na rzecz utrzymania węgierskiej partii w Europejskiej Partii Ludowej zaangażował się szef chadeków w europarlamencie Manfred Weber, który był w ubiegłym tygodniu w Budapeszcie z misją ostatniej szansy i postawił premierowi Viktorowi Orbanowi trzy warunki. Chodziło o zakończenie kampanii billboardowej z wykorzystaniem wizerunku szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera i amerykańskiego finansisty George'a Sorosa, oskarżającej o sprowadzenie milionów migrantów do Europy. Szef chadeków chciał też, by Viktor Orban przeprosił polityków z 13 partii, którzy domagali się jego wyrzucenia za nazwanie ich pożytecznymi idiotami. Trzeci warunek to zapewnienie funkcjonowania Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie.

- Przy odrobinie dobrej woli można uznać, że te warunki zostały spełnione - powiedział naszej korespondentce jeden z europejskich polityków. Dodał, że kampania antyimigracyjna została zakończona.

Viktor Orban przeprosił tych, którzy poczuli się urażeni, a Środkowoeuropejski Uniwersytet, częściowo przeniesiony do Wiednia, nie został zamknięty i funkcjonuje, choć możliwości ma ograniczone. Jeden z polityków powiedział też Beacie Płomeckiej, że możliwa jest dziś również decyzja, że wraz z zawieszeniem Fideszu w Europejskiej Partii Ludowej powołana zostanie grupa ekspercka, która będzie monitorować sytuację na Węgrzech.

Zgromadzenie polityczne tej partii rozpocznie się w środę o 15.30 i ma potrwać do 19. Dyskusję o Węgrzech zaplanowano w drugiej części narady.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Viktor Orban intelektem przewyższa wiele elit europejskich

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 20:38
Viktor Orban to polityk, który dość zdecydowanie sprzeciwia się niektórym aspektom polityki prowadzonej przez najsilniejsze państwa Unii Europejskiej. – Premier Węgier jest jednym z największych problemów Unii o tyle, że jest trudno definiowalny. Intelektem, pomysłami politycznymi przewyższa wiele elit europejskich – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Dominik Hejj.
rozwiń zwiń