X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef kancelarii premiera Węgier: także w przypadku zawieszenia Fidesz opuści EPL

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 12:22
- Rządząca na Węgrzech partia Fidesz w przypadku zawieszenia jej członkostwa w Europejskiej Partii Ludowej sama natychmiast ją opuści - zadeklarował Gergely Gulyás, szef kancelarii premiera Węgier i wiceprzewodniczący Fideszu. Dodał, że w tej sprawie chodzi o godność Fideszu i całego kraju. 
Viktor Orban (w środku) w Brukseli, gdzie Europejska Partia Ludowa zadecyduje o przyszłości partii Fidesz
Viktor Orban (w środku) w Brukseli, gdzie Europejska Partia Ludowa zadecyduje o przyszłości partii FideszFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Słowa Gulyása to reakcja na możliwość wykluczenia bądź zawieszenia partii Viktora Orbana z chadeckiej frakcji w Parlamencie Europejskim. Debata i głosowanie na temat przyszłości Fideszu w Europejskiej Partii Ludowej odbędą się w środę. Za wykluczeniem węgierskiej partii opowiedziało się 13 partii należących do EPL, m.in. z powodu uruchomionej przez rząd Węgier kampanii informacyjnej: "Ty też masz prawo wiedzieć, na co się szykuje Bruksela". Jej częścią są plakaty z podobiznami szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera i amerykańskiego finansisty George’a Sorosa.

Gergely Gulyás zaznaczył, że jego partia nie może zawrzeć kompromisu, który ogranicza ją w swojej wolności oraz jej polityce odrzucającej migrację. Przypomniał, że dla Fideszu najważniejsze cele polityczne to obrona chrześcijańskiej Europy. Dodał, że wykluczenie jego partii zainicjowało 13 promigracyjnych partii członkowskich, które razem mają 34 mandaty we frakcji liczącej 217 osób. Szef kancelarii premiera mówił również o tym, że jeżeli do zbadania zasadności wykluczenia Fideszu powstanie komisja, składająca się z tzw. trzech mędrców, to Fidesz do zakończenia działalności tej komisji nie będzie brał udziału w pracy organów EPL.

Według Gulyása Fidesz uczynił wszystko w celu kompromisu, spełnił wszelkie warunki postawione przez szefa grupy poselskiej EPL i kandydata na szefa Komisji Europejskiej Manfreda Webera. Wcześniej Weber pozostanie Fideszu w EPL uzależnił od spełnienia trzech warunków. Według nich premier Węgier powinien zakończyć antybrukselską kampanię prowadzoną przez węgierski rząd, przeprosić partie wchodzące w skład EPL i zagwarantować pozostawienie w Budapeszcie Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).

Za wykluczeniem Fideszu opowiedział się m.in. szef KE Jean-Claude Juncker, a przewodnicząca rządzącej partii niemieckiej Annegret Kramp-Karrenbauer poparła zawieszenie członkostwa Fideszu, dopóki uda się przywrócić zaufanie do premiera Węgier Viktora Orbana.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak