X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Sudanie Południowym nawet 20 tys. dzieci może umrzeć z głodu. Pomaga im PAH.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 21:00
Siedmiu milionom mieszkańców Sudanu Południowego grozi głód. Według szacunków międzynarodowych organizacji pomocowych, połowa mieszkańców najmłodszego kraju na świecie może w najbliższych miesiącach ucierpieć z powodu braku żywności. Dotkniętym głodem pomagają organizacje z całego świata, w tym także z Polski. Pieniądze dla Sudańczyków zbiera m.in. Polska Akcja Humanitarna.
Audio
  • Według wyliczeń ONZ, za kilka miesięcy siedem milionów mieszkańców Sudanu Południowego będzie zagrożonych głodem. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Dzięki naprawie studni, mieszkańcy wioski Walang Walang mają dostęp do czystej wody.
Dzięki naprawie studni, mieszkańcy wioski Walang Walang mają dostęp do czystej wody.Foto: PAH

Susza, bieda a także trwające mimo porozumienia pokojowego walki spowodowały, że Sudańczykom z południa w oczy ponownie zajrzał głód. - Większość Południowych Sudańczyków nie wie, kiedy zje następny posiłek i nie stać ich na to, żeby jeść trzy razy dziennie coś, co jest wystarczająco dla nich odżywcze.

Na zdj. Nyajuk Thod, matka sześciorga dzieci, do której wioski Polska Akcja Humanitarna dostarczyła ziarna oraz sprzęt do połowu ryb. Fot. PAH

Większość ludzi stać na to, żeby kupić fasolę ryż albo posho - potrawę z mąki kukurydzianej - mówi Polskiemu Radiu Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz, koordynatorka Polskiej Akcji Humanitarnej w Sudanie Południowym. - Z wyliczeń Światowego Programu Żywnościowego wynika, że za jednodniowy zarobek Południowy Sudańczyk może kupić mniej niż jeden posiłek dziennie - dodaje.

Według wyliczeń ONZ, za kilka miesięcy siedem milionów mieszkańców kraju będzie zagrożonych głodem. Już teraz brak pożywienia spowodował, że zagrożone jest życie 20 tysięcy dzieci.

Na zdj. Nyakun Thot z hrabstwa Koch, przeszła szkolenie z zakresu znajomości podstawowych zasad higieny, organizowanych przez Polską Akcję Humanitarną. Fot. PAH

Polska Akcja Humanitarna od 13 lat prowadzi stałą misję na terenie Sudanu Południowego. Organizacja rozpoczęła właśnie nowy etap zbiórki pieniędzy na pomoc dla Sudańczyków. - Potrzebujemy pieniędzy, żeby w Sudanie Południowym zapewniać dostęp do żywności, pomagamy rolnikom produkować własną żywność i niezmiennie, tak jak od wielu lat budujemy studnie, naprawiamy ujęcia wody, promujemy higienę - dodaje Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz. Numer konta do wpłat można znaleźć na stronie internetowej PAH.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata. Powstało osiem lat temu w wyniku odłączenia się od Sudanu. Od początku istnienia targane jest wewnętrznymi konfliktami, których powodem są zarówno dostęp do ziemi, wody, ropy naftowej jak i porachunki etniczne. Ocenia się, że od początku powstania Sudanu Południowego, w walkach zginęło kilkadziesiąt tysięcy osób, a 2,5 miliona mieszkańców straciło dach nad głową.

Poniżej: mapa przedstawiająca obszary najbardziej zagrożone głodem

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

320 dolarów za talerz fasoli. Dramatyczna sytuacja w Sudanie Południowym

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 19:33
- Większość ludzi w Sudanie Południowym je maksymalnie raz dziennie. Ich posiłkiem jest fasola i ryż. Jednak, żeby mieszkaniec kraju mógł kupić taki posiłek, musi wydać 150 proc. swojego wynagrodzenia czyli 320 dolarów - mówiła w audycji "Więcej świata" Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz, koordynatorka Polskiej Akcji Humanitarnej w Sudanie Południowym.
rozwiń zwiń