X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jacek Czaputowicz w Waszyngtonie: trzeba kontynuować politykę nieuznawania nielegalnych działań Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 11:22
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz na środowym spotkaniu ze specjalnym przedstawicielem USA ds. Ukrainy Kurtem Volkerem w Waszyngtonie podkreślił konieczność kontynuowania polityki nieuznawania i potępiania nielegalnych działań Rosji - przekazało MSZ.
Audio
  • W Waszyngtonie trwa szczyt ministrów spraw zagranicznych Paktu Północnoatlantyckiego. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Szef MSZ Jacek Czaputowicz
Szef MSZ Jacek CzaputowiczFoto: Shutterstock/Gints Ivuskans

- Z Kurtem Volkerem rozmawialiśmy na temat sytuacji na Ukrainie i tego, jak ona zmieni się po wyborach - powiedział dziennikarzom minister. - Mówiliśmy też o tym, co może społeczność międzynarodowa zrobić, aby wesprzeć suwerenność Ukrainy - dodał szef resortu.

Czytaj więcej
pap jens stoltenberg 1200.jpg
Jacek Czaputowicz w Waszyngtonie: Polska podziela przedstawioną przez szefa NATO ocenę zagrożenia, jakie stanowi Rosja

Wcześniej, w wystąpieniu podczas panelu dyskusyjnego "NATO w 70. rocznicę: Upamiętnianie przeszłości. Przygotowanie na przyszłość", Jacek Czaputowicz przypomniał, że Polska, Czechy i Węgry świętują też 20. rocznicę przystąpienia do Sojuszu. - Dla Polski przystąpienie do NATO było realizacją naszego marzenia z lat 80. - oświadczył.

Minister zapowiedział, że w czasie spotkań w Waszyngtonie państwa członkowskie NATO będą dyskutować o tym, w jaki sposób dostosować funkcjonowanie Sojuszu do nowych wyzwań, jak również, jak zapewnić zacieśnienie więzi transatlantyckich - przekazało w komunikacie MSZ. 

- Istnieją pewne różnice opinii w USA i UE, jednak to właśnie dzięki amerykańskiej obecności wojskowej w Europie możemy czuć się bezpieczni - ocenił minister. 

W pierwszym dniu spotkania ministrów spraw zagranicznych 29 państw NATO szef polskiej dyplomacji wziął udział w sesjach poświęconych przyszłości Sojuszu Atlantyckiego, zorganizowanych przez prywatne ośrodki politologiczne, w tym Center for European Policy Analysis (CEPA), oraz we wspólnej konferencji, zorganizowanej przez German Marshall Fund of the United States razem z innymi ośrodkami doradczymi.

Czytaj więcej
MSZ Jacek Czaputowicz free 1200.jpg
Szef MSZ w Radzie Bezpieczeństwa ONZ: wzmocnić skuteczność traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej

Jacek Czaputowicz spotkał się też ze specjalnym wysłannikiem USA ds. Iranu Brianem Hookiem. 

W środę wieczorem czasu miejscowego minister Czaputowicz wraz z 28 ministrami państw członkowskich NATO był gościem szefa amerykańskiej dyplomacji Mike'a Pompeo podczas przyjęcia wydanego z okazji 70. rocznicy powstania NATO.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: widzimy powrót Amerykanów do naszej części Europy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:05
- Jeśli Rosja jest w stanie dokonać agresji na Ukrainę, wówczas być może jest także w stanie zaatakować członka sojuszu. Widzimy powrót Amerykanów, zarówno politycznie, strategicznie i wojskowo, do naszej części Europy - stwierdził w audycji "Więcej świata" Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: NATO umożliwia rozwój demokracji i wolności w Europie środkowo-wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 20:33
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wyraził przekonanie, że dzięki NATO możliwy jest rozwój demokracji i wolności w Europie środkowo-wschodniej. Szef polskiej dyplomacji wystąpił podczas konferencji waszyngtońskiego ośrodka Center for European Policy Analisys zorganizowanej z okazji 70-lecia Sojuszu. 
rozwiń zwiń