X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Podkreślamy przywiązanie do Artykułu 5". Deklaracja szefów MSZ państw NATO

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 19:36
Zgromadzeni w Waszyngtonie ministrowie spraw zagranicznych NATO przyjęli deklarację, w której chwalą osiągnięcia Sojuszu i podkreślają przywiązanie do Artykułu 5. Paktu Północnoatlantyckiego. Szefowie dyplomacji wskazują na działania Rosji, zagrożenie terroryzmem i próby podważania porządku międzynarodowego. 
Audio
  • Deklaracja ministrów spraw zagranicznych państw NATO. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Na pierwszym planie Mike Pompeo, szef amerykańskiej dyplomacji oraz Jens Stoltenberg, szef NATO
Na pierwszym planie Mike Pompeo, szef amerykańskiej dyplomacji oraz Jens Stoltenberg, szef NATOFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Szefowie dyplomacji NATO podkreślili, że przez 70 lat istnienia Pakt Północnoatlantycki zapewnił wolność, bezpieczeństwo, demokrację i rządy prawa na obszarze zamieszkanym przez miliard obywateli. "Podkreślamy nasze transatlantyckie związki pomiędzy Europą a Ameryką Północną, potwierdzamy wierność zasadom Karty Narodów Zjednoczonych i niezachwiane przywiązanie do Artykułu 5. Traktatu Waszyngtońskiego, że atak na jednego sojusznika jest atakiem na wszystkich" - napisano w deklaracji. 

Ministrowie wskazali także na zagrożenia. Zaliczyli do nich bardziej agresywną postawę Rosji oraz wszelkie formy aktywności terrorystycznej. Przestrzegli przed łamaniem prawa międzynarodowego, niekontrolowaną migracją, zagrożeniami hybrydowymi i cyberatakami. 

Szefowie dyplomacji podkreślili, że odpowiedzią na te zagrożenia powinno być zwiększenie zdolności kolektywnej obrony. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Czaputowicz w Waszyngtonie: trzeba kontynuować politykę nieuznawania nielegalnych działań Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 11:22
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz na środowym spotkaniu ze specjalnym przedstawicielem USA ds. Ukrainy Kurtem Volkerem w Waszyngtonie podkreślił konieczność kontynuowania polityki nieuznawania i potępiania nielegalnych działań Rosji - przekazało MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspertka: spójność polityczna NATO jest ważnym elementem odstraszania wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 18:05
- Kłótnie w NATO mogą w przyszłości doprowadzić do tego, że Rosja zaryzykuje pewne agresywne działania, licząc na to, że spotka się z podzielonym Sojuszem i brakiem reakcji - oceniła na antenie Jedynki Justyna Gotkowska (Ośrodek Studiów Wschodnich). Szczyt z okazji 70. rocznicy NATO skłania do refleksji nad relacjami pomiędzy USA a europejskimi sojusznikami.
rozwiń zwiń