more_horiz
Wiadomości

Dania: strzelanina w pobliżu Kopenhagi. Zginęła jedna osoba

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 10:00
Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w sobotę późnym wieczorem w mieście Horsholm, położonym na północ od Kopenhagi - poinformowała policja, która przypuszcza, że było to starcie rywalizujących ze sobą lokalnych gangów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/HFG

Policja, wspierana z powietrza przez śmigłowiec, otoczyła dzielnicę, w której doszło do strzelaniny i wezwała mieszkańców, by nie wychodzili z domów.

Ofiara śmiertelna strzelaniny to 20-letni mężczyzna. Obrażenia odniosło czterech mężczyzn w wieku od 20 do 27 lat. Prawdopodobnie wszyscy byli związani z miejscowymi gangami. Władze zapewniają, że wśród rannych nie ma przypadkowych przechodniów. Na miejscu policja zatrzymała 14 osób, które podejrzane są o udział w strzelaninie.

Miasto Horsholm położone jest około 30 km na północ od Kopenhagi. W stolicy Danii i na jej przedmieściach działa wiele grup przestępczych. Często między nimi dochodzi do starć.

mr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem