X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mińskie media: Białorusini do pracy coraz częściej jadą do Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 09:27
Białorusini pracujący za granicą w ostatnich latach przesyłają do swojej ojczyzny ponad miliard dolarów rocznie. To ponad 2 procent PKB kraju. Co raz częściej jako kraj wyjazdów zarobkowych wybierają Polskę.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Gazeta internetowa "Nawiny" pisze, że z powodu braku konieczności wyrabiania wiz i braku bariery językowej Białorusini nadal najczęściej jadą na zarobki do Rosji. Według ocen specjalistów w tym kraju pracuje około 300 tysięcy Białorusinów. Jednak w ostatnich latach to Polska staje się bardziej popularnym krajem do wyjazdów.

Analizy pokazują, że za pomocą internetu Białorusini obecnie dwa-trzy razy częściej poszukują pracy w Polsce niż w Rosji. W 2017 roku nasz kraj wydał Białorusinom prawie 40 tysięcy wiz z pozwoleniem na pracę. Dane te nie uwzględniają posiadaczy Karty Polaka. Ekspert Andrej Jelisiejeeu ocenia, że realnie w Polsce może pracować około 70 tysięcy obywateli Białorusi.

Białorusini jadą na zarobki za granicę gdyż u siebie w kraju trudno im o dobrze płatną pracę. W Polsce płaca minimalna jest większa niż średni zarobek Białorusina, który w przeliczemiu jest niższy niż 2 tysiące złotych.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak