X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Jerozolimie rozpoczęły się uroczystości Wielkiego Tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 14:00
Uroczysta Msza Święta w Bazylice Grobu Pańskiego oraz procesja ulicami miasta - to najważniejsze punkty obchodów Niedzieli Palmowej w Jerozolimie. W porannej Eucharystii z poświęceniem palm uczestniczyły setki pielgrzymów z różnych stron świata. 
Audio
  • W Jerozolimie rozpoczęły się uroczystości Wielkiego Tygodnia (IAR)
Niedziela Palmowa w Jerozolimie
Niedziela Palmowa w JerozolimieFoto: PAP/EPA/WAEL HAMZEH

Przewodniczył jej administrator apostolski Patriarchatu Łacińskiego Jerozolimy, arcybiskup Pierbattista Pizzaballa. W rozmowie z reporterem Polskiego Radia przekazał wielkanocne przesłanie z Ziemi Świętej. - Od dziś w Jerozolimie świętujemy Wielki Tydzień, począwszy od Niedzieli Palmowej, poprzez Drogę Krzyżową, aż do Zmartwychwstania Jezusa. Tu gromadzimy wszystkie oczekiwania, cierpienia oraz nadzieje wszystkich chrześcijan świata, również tych z Polski - powiedział. 

Jak co roku w Niedzielę Palmową po południu tysiące chrześcijan z całego świata uczestniczy w procesji z Betfage w dół zachodniego zbocza Góry Oliwnej, poprzez dolinę Cedronu, aż do Jerozolimy. Jak mówi przełożony Bazyliki Bożego Grobu, franciszkanin, ojciec Zacheusz Drążek, tę drogę Jezus Chrystus znał bardzo dobrze. - Po drodze miał swoich przyjaciół, chodził tędy wiele razy, możemy powiedzieć, że to na sto procent trasa, którą Jezus przybył w czasie wjazdu do Jerozolimy - zaznaczył duchowny.

Jerozolimska procesja palmowa kończy się na dziedzińcu sanktuarium św. Anny. Odbywa się tam uroczyste błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak