X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Jerzy Targalski: premier Izraela będzie kontynuował twardy kurs w polityce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 11:55
- Benjamin Netanjahu wygrał dzięki skrajnej retoryce nacjonalistycznej Ponieważ ten kierunek dał mu zwycięstwo, to będzie go kontynuował. Twardy kurs oznacza również retorykę antypolską, złagodzenie stosunków może być tylko tymczasowe – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Audio
  • 16.04.19 Dr Jerzy Targalski o polityce Benjamina Netanjahu
Benjamin Netanjahu z podpisaną przez prezydenta Trumpa proklamację, uznającą izraelską suwerenność nad syryjskimi Wzgórzami Golan. Jerozolima 14.04.2019
Benjamin Netanjahu z podpisaną przez prezydenta Trumpa proklamację, uznającą izraelską suwerenność nad syryjskimi Wzgórzami Golan. Jerozolima 14.04.2019Foto: PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL

- Benjamin Netanjahu uzyskał jeden mandat więcej niż lewicowa opozycja. Musi zawrzeć koalicję, która da mu większość w Knesecie. Jego polityka w ostatnim etapie kampanii polegała na próbie odebrania wyborców skrajnie prawicowym ugrupowaniom, należy spodziewać się, że będzie starał się stworzyć blok partii prawicowych. To będzie twarda polityka na wszystkich frontach – komentował gość audycji.

Dr Jerzy Targalski podkreślił, że retoryka wobec Polski może zostać przez premiera Izraela złagodzona, ale tylko chwilowo. - Główna linia polityki pozostanie jednak konfliktowa, zarówno z Palestyńczykami, jak i Iranem. Stany Zjednoczone oficjalnie zaakceptowały inkorporacje do Izraela Wzgórz Golan, powstaje również pomysł włączenia przynajmniej części Zachodniego Brzegu do terytorium Izraela – przypominał ekspert.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin rozpoczął w poniedziałek konsultacje w sprawie przyszłej koalicji rządowej z przedstawicielami nowych frakcji, które dostały się do Knesetu po wyborach z 9 kwietnia.

Rządzący do tej pory w Izraelu prawicowy Likud, dzięki wsparciu mniejszych prawicowych, skrajnie prawicowych i ultraortodoksyjnych partii może zebrać większość 65 mandatów w liczącym 120 miejsc Knesecie. Na czele takiego rządu koalicyjnego najpewniej stanie dotychczasowy premier, szef Likudu Benjamin Netanjahu.

W dalszej części audycji dr Jerzy Targalski komentował także sytuację w Libii, Wenezueli i na Ukrainie.

Więcej w zapisie audycji

Rozmawiała Dorota Kania.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski: Polska manifestuje swoje niezależne stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 08:35
Konferencja na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie rozpocznie się 13 lutego w Warszawie. - Wszyscy rozpatrują to spotkanie w kontekście stosunków polsko-irańskich lub polsko-izraelskich, tymczasem najważniejszą sprawą wydają się stosunki Polski z Unią Europejską i Niemcami – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski: wypowiedź ministra Katza była przemyślana

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 08:35
– Z jednej strony mamy do czynienia z działalnością lewicy izraelskiej chcącej za wszelką cenę wygrać wybory i zniszczyć Netanjahu, z drugiej zaś, zarówno Izrael, jak i lobby żydowskie w USA doszły do wniosku, że skoro chcemy być sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, to mogą dzięki temu zmusić Polskę do upokorzenia się - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski. 
rozwiń zwiń