X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paryż: manifestacja "żółtych kamizelek". Doszło do zamieszek i starć z policją

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 16:22
Policja zatrzymała w Paryżu 126 uczestników manifestacji tak zwanych żółtych kamizelek. Około 11 tysięcy demonstrantów funkcjonariusze prewencyjnie skontrolowali badając czy nie mają przy sobie niebezpiecznych przedmiotów. 
Audio
  • W Paryżu doszło do zamieszek i starć z policją podczas manifestacji "żółtych kamizelek". Więcej na ten temat Marek Brzeziński (IAR)
Starcia na ulicach Paryża. Policja użyła m.in. gazu łzawiącego
Starcia na ulicach Paryża. Policja użyła m.in. gazu łzawiącegoFoto: PAP/EPA/Julien de Rosa

W Paryżu po początkowo spokojnym rozpoczęciu marszu z Bercy w kierunku Placu Republiki po pewnym czasie doszło do rozrób. Ich sprawcami według policji są tak zwani "żółci ultrasi" - skrajne grupy lewackie i ekstremalnej prawicy. Podpalano palety oraz skutery pozostawione przy trasie przemarszu i usiłowano atakować policję, która użyła gazów łzawiących. 

Wśród maszerujących istnieją podziały co do odbudowy katedry Notre Dame strawionej ogniem jaki wybuchł tam w ostatni poniedziałek. Część manifestujących niosła transparenty z napisem "Jesteśmy Notre Dame" inni wykrzykiwali, iż katedra to nie oni i żeby możni tego świata sięgnęli po książeczki czekowe i sypnęli milionami przeznaczonymi dla nich, dla "żółtych kamizelek", tak jak to zrobiono, aby odbudować katedrę.

25 kwietnia prezydent Francji Emmanuel Macron ma przedstawić szczegóły nowej polityki wypracowywanej przez władze w ostatnich miesiącach w odpowiedzi na protesty żółtych kamizelek. Konferencja prezydenta zostanie zorganizowana po raz pierwszy w jego kadencji w Pałacu Elizejskim. 

Francuski prezydent miał wygłosić przemówienie dotyczące nowej polityki w miniony poniedziałek. Odwołał jednak wystąpienie w związku z pożarem katedry Notre Dame. 

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak