X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

27 lat w śpiączce po wypadku samochodowym. Jej pierwsze słowo to imię syna

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:39
Po 27 latach kobieta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybudziła się ze śpiączki. Munira Abdulla doznała poważnego urazu mózgu podczas wypadku.
Munira Abdulla po 27 latach wybudziła się ze śpiączki
Munira Abdulla po 27 latach wybudziła się ze śpiączkiFoto: pixabay

Munira Abdulla uczestniczyła w 1991 r. w wypadku drogowym. Samochód, którym jechała razem z synem, zderzył się z autobusem. Jej syn - Omar Webair - wyszedł z wypadku bez większych obrażeń, nie licząc paru siniaków na głowie. W dużo gorszym stanie była wówczas 32-letnia kobieta, która w wyniku urazu mózgu zapadła w śpiączkę.

W chwili wypadku Omar miał 4 lata. Jak wspomina, matka widząc zbliżający się autobus, próbowała go chronić.

Mieszkanka ZEA najpierw trafiła do jednego ze szpitali w Londynie, później została przetransportowana do dawnego rodzinnego miasta – Al Ain, skąd w 2017 r. przeniesiono ją do szpitala w Niemczech.

Po wypadku kobieta była w stanie wegetatywnym, jedynie odczuwała ból. Przez lata była karmiona rurką. W Niemczech była poddana wielu operacjom, które miały przeciwdziałać zanikaniu mięśni rąk i nóg. W końcu po 27 latach wybudziła się ze śpiączki. Od tego czasu może również mówić. Dziś Munira Abdulla ma 59 lat i znowu mieszka w ZEA. Obecnie w ojczyznie przechodzi rehabilitację.

- Przez lata śniłem o tej chwili, a moje imię było pierwszym słowem, które powiedziała – cieszy się z wybudzenia kobiety jej syn Omar.

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najnowsze badania nad fizjologią i działaniem mózgu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 17:09
Pod koniec maja odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja naukowa „Neurons in Action”. Jej gościem był m.in. prof. Edvard Moser, laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny w 2014 roku. Wydarzenie było organizowane w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego w Warszawie.
rozwiń zwiń