X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KE pozytywnie o podpisaniu umowy na rozbudowę terminalu LNG w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 16:11
Komisja Europejska wyraziła zadowolonie z podpisania umowy na dofinansowanie przez Unię rozbudowy gazoportu w Świnoujściu. Rzecznik Komisji Alexander Winterstein poinformował, że prawie 128 milionów euro zostanie przekazanych z unijnego budżetu na zwiększenie mocy terminalu i budowę trzeciego zbiornika skroplonego gazu. 
Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu
Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w ŚwinoujściuFoto: PAP/Marcin Bielecki

Winterstein podkreślił, że to jedyna instalacja o takiej przepustowości w Europie Środkowo-Wschodniej i Północnej. Jak zaznaczył gdy terminal będzie gotowy, otworzy polski rynek gazowy na nowych dostawców i przyczyni się do zapewnienia zróżnicowania i bezpieczeństwa dostaw energii w Polsce. 

Terminal LNG w Świnoujściu jest eksploatowany od 2016 roku. Instalacja pozwala na odbieranie skroplonego gazu drogą morską z każdego miejsca na świecie, co zwiększa bezpieczeństwo energetyczne Polski. Dziś zdolność przeładunkowa terminalu wynosi 5 miliardów metrów sześciennych rocznie. Po rozbudowie ma się zwiększyć do 7 i pół miliarda metrów sześciennych. 

18 czerwca 2016 roku terminal otrzymał imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: gazoport gwarantem bezpieczeństwa energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 12:30
- Polska stanie się ważnym ośrodkiem dystrybucji gazu skroplonego dla Europy Środkowej - zapowiada premier Mateusz Morawiecki. W Świnoujściu podpisano umowę na dofinansowanie przez Unię Europejską rozbudowy istniejącego już terminalu gazu skroplonego (LNG).
rozwiń zwiń