X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. 800 głodujących dzieci otrzyma jedzenie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 22:11
800 głodujących dzieci z Sudanu Południowego otrzyma w najbliższych dniach pomoc Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Z Kenii wyruszyły właśnie ciężarówki z jedzeniem. Zostało ono kupione za pieniądze zebrane przez PCPM wśród Polaków.
Audio
  • Polska pomoc dla Sudanu Południowego. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Polska organizacja od kilku miesięcy zbiera pieniądze na pomoc ofiarom głodu w najmłodszym państwie świata. Jak dotąd, Polacy podarowali w sumie 22,5 tys. dolarów. Za te pieniądze PCPM kupiło w sumie dwie ciężarówki specjalnej żywności bogatej w białko i witaminy. Transport wyjechał z Kenii i trafi do północnego rejonu Sudanu Południowego.

Według szacunków międzynarodowych organizacji, ponad połowa mieszkańców tego kraju może w najbliższym czasie ucierpieć z powodu głodu. Za jednodniowy zarobek Południowy Sudańczyk może kupić mniej niż jeden posiłek dziennie.

Prezes PCPM Wojciech Wilk mówi, że główne przyczyny głodu to nie tylko bieda, ale także susza i trwające w Sudanie Południowym konflikty etniczne. - Mówimy o kryzysie głodowym, gdzie ponad 7 mln osób potrzebuje pomocy żywnościowej. To jest ogromna liczba odbiorców i ogromna liczba żywności, którą trzeba dostarczyć do tego kraju, gdyż tej żywności po prostu nie ma. Na czteroosobową rodzinę potrzeba paczki pomocy humanitarnej o wadze 50 kg. Mówimy więc o milionach ton pomocy humanitarnej, która musi być dostarczona do Sudanu Południowego, aby ci ludzie mieli co jeść - mówi Wojciech Wilk.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata. Od czasu jego powstania przed ośmioma laty w kraju toczą się walki różnych grup etnicznych. Głód wygnał z kraju około 2,5 mln osób. Najwięcej z nich uciekło do sąsiedniej Ugandy.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej nadal zbiera pieniądze dla głodujących Sudańczyków Południowych.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak