X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UE przedłużyła o rok sankcje nałożone na Mjanmę

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 18:49
Unia Europejska przedłużyła o rok sankcje nałożone na Mjanmę. Restrykcje są związane z łamaniem praw człowieka w tym kraju. 
Audio
  • UE przedłużyła o rok sankcje nałożone na Mjanmę. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Sankcje obejmują embargo na dostawy broni i sprzętu, który może być wykorzystany do represji wewnętrznych, a także zakaz eksportu produktów podwójnego zastosowania, używanych przez wojsko i straż graniczną. 

W ramach restrykcji ograniczony pozostaje także eksport sprzętu i technologii służących do monitorowania i przekazywania informacji, które można wykorzystać do represji. Zakazane jest również oferowanie szkoleń militarnych siłom zbrojnym Mjanmy oraz prowadzenie z nimi współpracy wojskowej.

Ponadto na czarnej liście pozostanie 14 osób, którym zarzuca się łamanie praw człowieka, w tym prześladowanie mniejszości etnicznych. Wysocy rangą wojskowi sił zbrojnych i straży granicznej do końca kwietnia przyszłego roku będą mieli zakaz wjazdu do Unii. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Birma: sąd podtrzymał wyrok skazujący dla dwóch dziennikarzy Reutera

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:14
Sąd w Birmie odrzucił w piątek apelację dwóch dziennikarzy agencji Reutera, skazanych na siedem lat więzienia za nielegalne posiadanie dokumentów państwowych. Sąd uznał, że obrona nie przedstawiła wystarczających dowodów na niewinność swoich klientów.
rozwiń zwiń