X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konrad Szymański: dziedzictwo kulturalne Europy jest fundamentem politycznej jedności

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 14:43
- Europejska jedność jest czymś trwałym, jeśli oprzemy ją o fundament kultury - powiedział w Paryżu wiceminister spraw zagranicznych. Konrad Szymański przyleciał do stolicy Francji, by wziąć udział w unijnej naradzie ministerialnej poświęconej ochronie europejskiego dziedzictwa, zwołanej po tragicznym pożarze katedry Notre Dame. 
Konrad Szymański
Konrad SzymańskiFoto: PAP/Piotr Nowak

Konrad Szymański poinformował, że chodzi o większą koordynację ekspercką przy ochronie zabytków, zaangażowanie młodzieży w te działania, a także o większą elastyczność przy wydawaniu unijnych funduszy na ochronę dziedzictwa kulturowego. 

Te wszystkie trzy dziedziny - jak mówił wiceminister Szymański - są zdecydowanie popierane przez Polskę. - Ponieważ widzimy sens, nie tylko dziś, po tym wstrząsie, jakim był pożar katedry, ale od bardzo wielu miesięcy zwracamy uwagę na to, że dziedzictwo kulturalne Europy jest najtrwalszym, najbardziej stabilnym fundamentem politycznej jedności Europy i ten wstrząs nam to pokazał. Pomimo pewnych ograniczeń politycznych, których mamy pod dostatkiem w Unii Europejskiej, kultura jest bardzo trwałym fundamentem dla politycznej jedności Europy - dodał wiceminister. 

Dziś po południu w Paryżu zaplanowano dwa równoległe spotkania - unijnych ministrów kultury i ministrów do spraw europejskich. Później, już na wspólnym spotkaniu ministrowie mają przyjąć deklarację dotyczącą współpracy w ochronie europejskiego dziedzictwa.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: w Polsce istnieje dobrze rozwinięty system opieki nad zabytkami

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 16:10
Polska solidaryzuje się z Francją, mówi o prewencji przy ochronie zabytków i przypomina o chrześcijaństwie będącym podstawą tożsamości Europy. Takie stanowisko przedstawia wicepremier, minister kultury Piotr Gliński na unijnej naradzie w Paryżu poświęconej ochronie europejskiego dziedzictwa. Spotkanie zwołał prezydent Francji Emmanuel Macron po tragicznym pożarze katedry Notre Dame. 
rozwiń zwiń