X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nigeria: uwolniono prawie 900 dzieci wykorzystywanych do zadań bojowych

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 14:35
Uwolniono prawie 900 dzieci wykorzystywanych przez jedną z nigeryjskich grup zbrojnych między innymi do zadań bojowych. Były one wcielone do prorządowego ugrupowania, które wspiera armię w walce z islamistyczną organizacją Boko Haram. 
Uwolnieni z rąk islamskich bojówek Boko Haram
Uwolnieni z rąk islamskich bojówek Boko HaramFoto: Armia Nigerii

Podczas uroczystości zorganizowanej w mieście Maiduguri w północno-wschodniej Nigerii uwolniono 894 dzieci, w tym 106 dziewcząt. Wezmą one udział w programie edukacyjno-reintegracyjnym, który ma im pomóc w powrocie do normalnego, cywilnego życia. 

Prorządowe ugrupowanie zbrojne, do którego były wcielone dzieci, powstało w 2013 roku. Jego celem jest zapobieganie atakom ze strony islamistów. W 2017 roku ugrupowanie to zobowiązało się do tego, że nie będzie w swe szeregi wcielać dzieci. Od tamtej pory zwolniło 1727 młodocianych. Nie wiadomo, jak wiele dzieci pozostaje w szeregach tej grupy. 

Tysiące dzieci są też wcielane do Boko Haram. Organizacja ta walczy o wprowadzenie w Nigerii prawa szariatu. Organizuje zamachy, walczy z siłami rządowymi i porywa ludzi.  

dcz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Afryka Nigeria
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krwawe wybory w Nigerii. Doszło do zamieszek, są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 07:59
Szesnaście osób zginęło w starciach, do których doszło przy okazji wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Nigerii. Do jednego ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie. O bilansie starć poinformowała organizacja Situation Room, która monitoruje głosowanie w Nigerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nigeria: zawalił się trzypiętrowy budynek, wiele osób pod gruzami

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 14:54
Trwa akcja ratunkowa na miejscu zawalonego w środę budynku w mieście Lagos w Nigerii. Służby ratownicze potwierdziły, że pod gruzami znajduje się wiele osób, w tym uczniowie. BBC podaje, że zginęło co najmniej ośmioro dzieci.
rozwiń zwiń