X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozprawa w Trybunale UE dotycząca skargi KE na Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 06:23
W unijnym Trybunale Sprawiedliwości w środę rozprawa dotycząca skargi Komisji Europejskiej na Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców. Razem z naszym krajem Komisja pozwała wtedy także Węgry i Czechy.
Audio
  • Rozprawa w Trybunale UE dotycząca skargi KE na Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Chodzi o niezrealizowane ustalenia z jesieni 2015 roku o rozlokowaniu w Unii Europejskiej 160 tys. osób z obozów w Grecji i we Włoszech. Decyzja została ówcześnie podjęta przez większość krajów przy sprzeciwie Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii.

Poprzedni polski rząd zgodził się, by na początek do naszego kraju trafiło ponad 6 tys. osób. Po zmianie rządu Polska odmówiła przyjęcia uchodźców. Warszawa argumentowała to względami bezpieczeństwa. Także Węgry nie przyjęły żadnej osoby w ramach programu relokacji. Czechy przyjęły kilkanaście osób, ale później wstrzymały wszelkie decyzje.

Program przyjmowania uchodźców już nie obowiązuje. Był rozpisany na dwa lata i wygasł pod koniec września 2017 roku. Komisja uznała jednak, że unijne prawo musi być przestrzegane, i skierowała skargę na Polskę, Węgry i Czechy do Trybunału Sprawiedliwości.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak