X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki otworzy w Brukseli polskie centrum lobbingowe

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 06:51
Premier Mateusz Morawiecki udaje się do Brukseli, gdzie weźmie udział w otwarciu polskiego centrum lobbingowego, które będzie wspierać polskie firmy. Szef polskiego rządu będzie uczestniczył także w debacie dotyczącej przyszłości opodatkowania w Unii Europejskiej oraz w seminarium "Partnerstwo Wschodnie po 2020. W poszukiwaniu nowych priorytetów na kolejne 10 lat". 
Audio
  • Premier otworzy centrum lobbingowe, relacja Sylwii Białek (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Leszek Szymański

Otwierane w Brukseli centrum lobbingowe ma sprawić, że głos polskiego biznesu będzie lepiej słyszany. Polski lobbing na tle innych wypada słabo. W sposób zorganizowany działa w Brukseli zaledwie kilka, może kilkanaście firm. Centrum lobbingowe ma być wsparciem zarówno dla firm państwowych, jak i prywatnych.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że centrum Business & Science Poland to pierwsza tak mocno zinstytucjonalizowana obecność polskiego biznesu w Brukseli. Podkreśliła, że w momencie, gdy nowe regulacje są ogłaszane, często jest to o co najmniej kilka miesięcy za późno na to, żeby reagować i żeby mieć możliwość ostatecznego wpływu na kształt zapisów. 

pap_emilewicz_katowice1200.jpg
Klimat, demografia, konkurencyjność, cyfryzacja i odnowienie wspólnoty wśród wyzwań dla UE

- Przypominam, że ponad 70 proc. legislacji, która dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej, powstaje dzisiaj w Brukseli - mówiła minister. Podkreśliła, że Business Poland House to miejsce, w którym będą prawnicy, eksperci, reprezentujący firmy, ale także zatrudnieni przez stowarzyszenie, aby być w stałym dialogu z Komisją Europejską, patrzeć urzędnikom na ręce, którzy przygotowują legislacje, komunikować się z biznesem krajowym i starać się wpłynąć na kształt regulacji w taki sposób, aby one były korzystne dla naszego rynku.

Po przylocie do Brukseli premier Morawiecki weźmie udział w dyskusji na temat przyszłości opodatkowania w Unii Europejskiej, która odbędzie się w ośrodku analitycznym Bruegel. Kilka dni temu szef rządu zapowiadał że skupi się na walce z VAT-owskimi lukami. - Muszę powiedzieć, że my te patologie staramy się zwalczać od pierwszych dni naszego rządu i zwalczamy je z dużym sukcesem. W instytucie Bruegel będę miał możliwość prezentowania tych metodologii, jak my to robimy w Polsce, że udało nam się lukę VAT tak bardzo ograniczyć - powiedział premier. Zaznaczył, że najpierw trzeba zdiagnozować problem, a potem dostosować odpowiednie instrumenty do walki z niedoskonałościami. - Tutaj mówimy o 50 mld euro, Komisja Europejska mówi nawet o całej luce w wysokości 150 mld euro rocznie - dodał szef rządu.

Premier weźmie także udział w konferencji z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: Polska jest jednym z najbardziej proamerykańskich, ale i proeuropejskich krajów

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 07:01
- Unia Europejska stanowi wielką wartość, choć powinna się zreformować - powiedział w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki. W wywiadzie dla telewizji Fox News premier krytycznie ocenił propozycję przyjęcia przez Polskę euro i wyraził ubolewanie, że Brytyjczycy postanowili opuścić Unię Europejską.
rozwiń zwiń