X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Wielka Brytania: jest zgoda Theresy May na głosowanie ws. drugiego referendum brexitowego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 20:14
Brytyjska premier Theresa May zgodziła się na głosowanie w sprawie drugiego referendum brexitowego, ale pod warunkiem poparcia przez posłów jej wizji wyjścia kraju z Unii Europejskiej.
Audio
  • Theresa May zgadza się na głosowanie ws. drugiego referendum brexitowego pod warunkiem poparcia jej umowy. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)
Theresa May
Theresa MayFoto: PAP/EPA/CHRIS RATCLIFFE / POOL

Gdyby posłowie poparli w drugim czytaniu ustawę o wyjściu z Unii, jeszcze przed końcem prac legislacyjnych odbyłoby się głosowanie w sprawie zorganizowania drugiego referendum zatwierdzającego umowę lub odwołującego brexit. To jedna z modyfikacji, które mają sprawić, że wynegocjowana przez Theresę May umowa w końcu uzyska od Izby Gmin zielone światło.

Podczas wtorkowej przemowy premier przekonywała, że Izba Gmin stoi przed ostatnią szansą na szybkie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii, bo umowa wynegocjowana przez premier jest jedyną znajdującą się na stole, a parlament "zrobi wszystko, by zablokować wyjście bez porozumienia".

Premier proponuje, by najpierw posłowie przyjęli w drugim czytaniu ustawę o zaakceptowaniu umowy brexitowej, a potem na tej podstawie mogą zdecydowali, czy obywatele będą mieli szansę zaakceptować ją lub odrzucić w drugim głosowaniu. Inną opcją, za którą mogliby się opowiedzieć Brytyjczycy, byłoby odwołanie wyjścia kraju z Unii. - Tym posłom, którzy chcą referendum zatwierdzającego umowę, mówię: najpierw musimy mieć umowę, a wcześniej ustawę o jej zatwierdzeniu - powiedziała premier.

Theresa May od dawna stara się przekonać posłów do zaakceptowania jej wizji brexitu. Nie pomogła obietnica rychłej dymisji, nie powiodły się też negocjacje z szefem lewicowej opozycji.

Pośród innych proponowanych we wtorek przez premier rozwiązań są głównie te znane: gwarancje co do regulacji dotyczących ochrony środowiska i praw pracowniczych. Jest też jednak oferta, by posłowie zdecydowali, czy chcą pozostać w unii celnej dłużej niż początkowo zakładał rząd. Układ byłby tymczasowy, wbrew żądaniom szefostwa Partii Pracy.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak