X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Irak: obywatele Francji skazani na śmierć. Walczyli dla Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 14:27
Iracki sąd skazał na karę śmierci trzech obywateli francuskich, oskarżonych o udział w działaniach zbrojnych tak zwanego Państwa Islamskiego. Wyrok usłyszała także obywatelka Szwecji oskarżona o powiązania z dżihadystami.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kafeinkolik/shutterstock.com

O wyroku w sprawie Francuzów poinformowali przedstawiciele bagdadzkiego trybunału. - Zostali skazani na śmierć po udowodnieniu, że byli członkami islamskiej organizacji terrorystycznej - powiedział jeden z sędziów przedstawicielom prasy.

Obaj Francuzi zostali schwytani na terenie Syrii. Skazani mają 30 dni na złożenie apelacji.

Sąd w Bagdadzie skazał też 29-letnią Szwedkę, matkę trojga dzieci, na 15 lat więzienia. To pierwszy przypadek skazania obywatela Szwecji w Iraku za powiązania z dżihadystami.

premier Iraku 1200 pap.jpg
Premier Iraku: Państwo Islamskie pozostaje potencjalnym zagrożeniem

Szwedka, która przeszła na islam, w 2014 roku pojechała z dwiema córkami do Iraku, na tereny będące pod kontrolą tak zwanego Państwa Islamskiego. Na miejscu czekał na nią mąż. W czasie, gdy mieszkali w tak zwanym Kalifacie, urodziło im się trzecie dziecko. W październiku zeszłego roku kobieta stanęła już raz przed irackim sądem. Wtedy została oczyszczona z zarzutów o współpracę z terrorystami, ale skazano ją na pół roku więzienia za nielegalne przedostanie się do Iraku. W wyniku apelacji prokuratora była dziś ponownie sądzona za powiązania z Państwem Islamskim. 

Mąż Szwedki zginął 3 lata temu podczas bombardowania miasta Tal Afar koło Mosulu. Był pochodzenia szwedzko-irackiego. Jego nazwisko figurowało w kartotece szwedzkiej służby bezpieczeństwa. Jesienią 2011 roku został zatrzymany w Göteborgu. Podejrzewano go o udział w przygotowaniach do zamachu na artystę Larsa Vilksa. Ostatecznie został uniewinniony i wyjechał do Syrii. 

W Iraku, za kontakty z tamtejszym odłamem Państwa Islamskiego, zostało skazanych kilkuset obcokrajowców. Około stu z nich otrzymało kary śmierci, inni - długoletnie kary więzienia.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szwecja chce utworzenia w UE trybunału ds. zbrodni Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 21:25
Szwecja proponuje utworzenie w Unii Europejskiej międzynarodowego trybunału ds. zbrodni Państwa Islamskiego (IS), którego zadaniem byłoby sądzenie powracających do państw europejskich bojowników kalifatu.
rozwiń zwiń