X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beverly Hills zakazuje sprzedaży tytoniu jako pierwsze miasto w USA

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 06:57
Beverly Hills jest pierwszym amerykańskim miastem, które zakazuje sprzedaży wyrobów tytoniowych. Nowe przepisy, którym sprzeciwiali się sprzedawcy i właściciele stacji benzynowych, zaczną obowiązywać z początkiem 2021 roku. 
Audio
  • Nowe przepisy, którym sprzeciwiali się sprzedawcy i właściciele stacji benzynowych, zaczną obowiązywać z początkiem 2021 roku. Z Waszyngtonu Marek Wałkuski (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gorynvd

Rada Miasta Beverly Hill jednogłośnie przyjęła uchwałę zakazującą od stycznia 2021 roku sprzedaży papierosów, cygar, elektronicznych papierosów, tabaki oraz innych produktów tytoniowych.

Zakaz dotyczy niemal wszystkich punktów sprzedaży - supermarketów, małych sklepów, kiosków i stacji benzynowych. Wyjątek wprowadzono jedynie dla palarni cygar oraz hoteli. Hotelowi goście będą mogli nabyć papierosy, ale tylko za pośrednictwem obsługi, która dostarczy je do pokoju. Zaleźć miejsce do zapalenia papierosa będzie jednak bardzo trudno, ponieważ w Beverly Hills już wcześniej zakazało palenia tytoniu w biurach i urzędach, restauracjach, budynkach mieszkalnych, parkach i na chodnikach ulic.

Przedstawiciele małych sklepów i stacji benzynowych przekonywali, że po zakazie stracą ważne źródło dochodów, co zmusi ich do zwalniania pracowników. Zwolennicy zakazu argumentowali, że ważniejsze są kwestie zdrowotne. Według ekspertów śladami Beverly Hills pójdą inne amerykańskie miasta.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak