X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: demonstracja przeciwko zatrzymaniu dziennikarza

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 21:52
Około stu osób demonstrowało przed komendą główną policji w Moskwie przeciwko zatrzymaniu dziennikarza niezależnego portalu informacyjnego Meduza, Iwana Gołunowa. Jest on podejrzewany o handel narkotykami. 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/chaoss

Demonstranci, w większości dziennikarze, mieli ze sobą transparenty z napisami: "Uwolnić Iwana Gołunowa" i "Jestem dziennikarzem, też mnie aresztujcie". Policja na krótko zatrzymała kilka osób, w tym pisarza i satyryka Wiktora Szenderowicza i dziennikarza opozycyjnej "Nowej Gazety" Pawła Kanygina.

Iwan Gołunow został zatrzymany wczoraj wieczorem, ale przez kilkanaście godzin nie pozwolono mu wykonać ani jednego telefonu. Dopiero rano dziennikarzowi udało się skontaktować z korespondentką BBC, Swietłaną Rejter. Redakcja Meduzy poinformowała, że dziennikarz prosił o pobranie próbek z jego rąk, aby można było wykluczyć kontakt z narkotykami, ale przesłuchujący go funkcjonariusze odmówili.

Za handel narkotykami dziennikarzowi grozi od 10 do 20 lat więzienia. Meduza wydała oświadczenie, w którym podkreślono, że Iwan Gołunow ma nieposzlakowaną opinię i wszelkie tego typu zarzuty są elementem represji. Międzynarodowa organizacja "Dziennikarze bez granic" oświadczyła, że aresztowanie Iwana Gołunowa oznacza znaczące nasilenie prześladowań niezależnych dziennikarzy w Rosji.

Zatrzymany dziennikarz pisze teksty ujawniające machinacje finansowe i nieprawidłowości w funkcjonowaniu urzędów publicznych. Koledzy z Meduzy twierdzą, że jego aresztowanie ma związek z pracą. Dodają, że w ostatnim czasie Iwanowi Gołunowowi grożono. Zapowiadają też, że przeprowadzą własne śledztwo i ujawnią kto, stoi za zatrzymaniem dziennikarza. 

dcz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Europa Rosja media
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosyjskie media: Federalna Agencja Wiadomości zaskarżyła Facebooka

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 17:57
Rosyjska Federalna Agencja Wiadomości (FAN), związana z oligarchą Jewgienijem Prigożynem, złożyła do sądu w Stanach Zjednoczonych skargę na Facebook za zablokowanie jej konta - poinformowały w środę rosyjskie media.
rozwiń zwiń