X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Spotkanie z Donaldem Trumpem, odwiedziny siedziby Google'a

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 21:58
Spotkania z Donaldem Trumpem, szefami Google'a i YouTube'a, a także rozmowy na temat porozumień energetycznych składają się m.in. na wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA, którą rozpocznie w środę. Głowa polskiego państwa w Nevadzie otworzy polski tydzień biznesu i innowacji, zaś w Waszyngtonie ma zaplanowane podpisanie szeregu umów w zakresie zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce.
Biały Dom, siedziba prezydenta USA
Biały Dom, siedziba prezydenta USAFoto: Shutterstock.com / NicholasGeraldinePhotos

Wizyta Andrzeja Dudy z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą będzie składać się z trzech komponentów. Chodzi o rozmowy polityczne, energetyczne, a także na temat nowych technologii i współpracy gospodarczej.

jacek czaputowicz 1200 pap.jpg
Szef MSZ o wizycie prezydenta w USA: liczymy na podpisanie umowy

Pierwszego dnia wizyty, 12 czerwca, para prezydencka spotka się w Białym Domu w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią Trump. Andrzej Duda będzie tam rozmawiał m.in. o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Planowane jest podpisanie porozumienia politycznego w tej sprawie. Prezydenci mają też poruszyć temat sytuacji na Ukrainie oraz na Bliskim Wschodzie.

Po południu polska para prezydencka będzie uczestniczyć w przyjęciu wydanym w Białym Domu przez prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego małżonkę z okazji tej wizyty.

Porozumienia energetyczne w Teksasie

Po zakończeniu oficjalnej wizyty w Białym Domu następnego dnia - w czwartek 13 czerwca - rozpocznie się robocza wizyta pary prezydenckiej w USA. Pierwszym jej punktem będzie spotkanie w Houston z burmistrzem miasta Sylvestrem Turnerem. Wieczorem para prezydencka spotka się z Polonią, a prezydent wręczy odznaczenia osobom zasłużonym w działalności na rzecz Polonii.

Właśnie Teksas będzie drugim etapem wizyty Andrzeja Dudy w USA. W piątek będzie tam rozmawiał na temat porozumień energetycznych, a gospodarzem i partnerem prezydenta będzie sekretarz ds. energii Rick Perry.

blaszczak-1200-tw.jpg
Szef MON: ustalenia szczytu Trump - Duda na miarę przyjęcia Polski do NATO

- W Teksasie dojdzie też do spotkania, które otwiera nas na kolejny, trzeci etap wizyty, czyli rozmów gospodarczych, dotyczących współpracy w zakresie leczenia raka, nowoczesnych technologii onkologicznych - powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

Odwiedziny siedziby Google'a

W sobotę prezydent będzie miał okazję obserwować test dronów zorganizowany we współpracy NIAS-NASA-ILOT (największy polsko-amerykański projekt testowania bezzałogowych statków powietrznych). Następnie w Muzeum Sztuki w Reno prezydent otworzy Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie. 

W niedzielę para prezydencka będzie już w Kalifornii, gdzie w San Jose spotka się z przedstawicielami Polonii. Spotkanie będzie połączone z ceremonią wręczenia odznaczeń. W poniedziałek w San Francisco prezydent spotka się z ważnymi przedstawicielami korporacji z Doliny Krzemowej. Wieczorem w Menlo Park prezydent otworzy Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii. 

Para prezydencka odwiedzi też siedzibę firmy Google, gdzie spotka się z prezes YouTube'a Susan Wojcicki oraz starszym wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem. Prezydenta spotka się też z polskimi inżynierami pracującymi dla Google'a.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wizyta prezydenta w USA. Krzysztof Szczerski: planowane podpisanie szeregu umów

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 12:38
- Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA planowane jest podpisanie szeregu umów dwustronnych dotyczących zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce, sektora energetyki, nowych technik medycznych, a także współpracy komercyjnej - mówił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń