X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W czwartek premier weźmie udział w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 14:46
- W czwartek premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie, którego głównym tematem będzie kwestia obsady stanowisk w Komisji Europejskiej oraz w innych instytucjach unijnych - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller na Twitterze.
Flagi państw Grupy Wyszehradzkiej
Flagi państw Grupy WyszehradzkiejFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Czeski dziennik "Lidove Noviny" poinformował w środę, że premier Czech Andrej Babisz zwołał na czwartek do Budapesztu spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej w celu przedyskutowania wspólnej strategii na zbliżający się szczyt Unii Europejskiej.

"Premierzy mieliby porozmawiać o wspólnych kandydatach na kluczowe stanowiska unijne. Rozmawiać ma się przede wszystkim o obsadzeniu stanowisk szefów Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej. Na szczyt w Brukseli V4 chce przybyć w przyszłym tygodniu z jednolitym nastawieniem" - powiedziało cytowane w "Lidovych Novinach" źródło.

W ubiegłym tygodniu w piątek w KPRM premier spotkał się z szefem frakcji centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim i kandydatem na szefa Komisji Europejskiej Manfredem Weberem.

Piotr Müller powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu, że omawiane były kwestie obsady stanowisk w nowej Komisji Europejskiej oraz w innych instytucjach unijnych. - Na tym etapie polski rząd zabiega, aby zachować równowagę programowo-geograficzną w ramach czy to stanowisk w Komisji Europejskiej, czy innych instytucji unijnych - mówił rzecznik rządu.

Polska "jeszcze nie wskaże kandydata"

Dodał, że na tym etapie "polski rząd jeszcze nie wskaże kandydata, którego chciałby poprzeć w ramach ubiegania się o stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej". Jak wskazał, stanowisko polskiego rządu w sprawie kandydata na przewodniczącego Komisji Europejskiej będzie znane zapewne na następnym posiedzeniu Rady Europejskiej, zaplanowanym na 20 czerwca.

Pod koniec maja szef PE Antonio Tajani mówił - po posiedzeniu konferencji przewodniczących - że większość liderów grup politycznych w PE opowiedziała się za tym, aby przywódcy państw UE wybrali szefa KE spośród kandydatów wskazanych przez grupy polityczne, tzw. kandydatów wiodących.

Weber jest wiodącym kandydatem EPL na nowego szefa Komisji Europejskiej; socjaliści natomiast chcą, żeby przyszłym szefem KE został jej obecny wiceszef Holender Frans Timmermans.

Współprzewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, europoseł PiS Ryszard Legutko powiedział pod koniec maja, że na posiedzeniu konferencji przewodniczących wyraził stanowisko EKR, iż szefem Komisji Europejskiej może zostać kandydat grup politycznych w PE, ale może też zostać nim inny kandydat.

mr/msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: dla Niemiec Grupa Wyszehradzka jest ważniejsza niż Francja

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:07
- Polska ma duży udział w tym, że kraje Grupy Wyszehradzkiej albo Trójmorza potrafią się wspierać w inwestycjach i prowadzeniu polityki. Jako Grupa Wyszehradzka jesteśmy dla Niemiec ważniejszym partnerem niż Francja, Włochy czy Wielka Brytania - mówił w audycji "W samo południe" w radiowej Jedynce dr hab. Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. 
rozwiń zwiń