X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dwa kraje przeciwne rozpoczęciu negocjacji UE z Macedonią Północną

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 15:34
Holandia i Francja przeciwne rozpoczęciu negocjacji członkowskich Unii Europejskiej z Macedonią Północną. Tak wynika z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Prezydent Macedonii Północnej Stewo Pendarowski, który był dziś w Brukseli, przestrzegał przed odkładaniem decyzji w tej sprawie. Zgodę na rozpoczęcie rozmów rekomendowała kilka tygodni temu Komisja Europejska. A we wtorek grupa 13 krajów, w tym Polska, wezwała Wspólnotę do podjęcia pozytywnej decyzji.
Audio
  • Holandia i Francja przeciwne rozpoczęciu negocjacji UE z Macedonią Płn. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Curioso

Macedonia Północna przeprowadziła niezbędne reformy, osiągnęła historyczne porozumienie z Grecją i zakończyła trwający prawie 30 lat spór o nazwę. Tak argumentowała rozpoczęcie negocjacji Komisja Europejska. W podobnym tonie było utrzymane we wtorek oświadczenie grupy 13 krajów, w tym Polski i podobnie mówił też dziś szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - To nie jest kwestia czy, ale kiedy negocjacje zostaną rozpoczęte. Macedonia Północna zrobiła wszystko czego od niej oczekiwano - mówił przewodniczący Rady.

Stewo Pendarowski przyznał, że niezbędne są jeszcze kolejne reformy, ale i zachęty. - Zgadzam się, że mamy słabości i że przed nami dużo pracy, ale działamy w sposób bardziej efektywny, kiedy mamy określony cel - powiedział prezydent Macedonii Północnej.

Podkreślił też, że brak zgody na rozpoczęcie negocjacji z Unią wpłynie negatywnie na nastroje w kraju i spadek poparcia dla zbliżania do Wspólnoty. Eksperci wskazują, że może to wykorzystać Rosja.

Początkowo planowano, że unijne kraje zgodzą się na rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych w najbliższy wtorek, ale sprzeciw Holandii i Francji to uniemożliwia, bo wymagana jest jednomyślność.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE powiększy się o kolejne dwa kraje? KE rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 14:47
Komisja Europejska ponownie zarekomendowała rozpoczęcie negocjacji członkowskich z Macedonią Północną i Albanią. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do państw członkowskich.
rozwiń zwiń