X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: premier zapowiada reformy podatków, polityki zatrudnienia i emerytur

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:21
Premier Francji zapowiedział reformy podatków, polityki zatrudnienia i emerytur. Przemawiając w Zgromadzeniu Narodowym Edouard Philippe ogromny nacisk położył na sprawy związane z ochroną środowiska. 
Audio
  • Przemawiając w Zgromadzeniu Narodowym Edouard Philippe ogromny nacisk położył na sprawy związane z ochroną środowiska. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Premier Francji Edouard Philippe
Premier Francji Edouard PhilippeFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Premier Edouard Philippe podkreślił, że problemy związane z ekologią mają wielkie znaczenie dla młodego pokolenia.

Szef rządu zapowiedział liczne zmiany związane z reformą prawa pracy, a za ważną sprawę uznał nadużycia związane z zatrudnianiem na krótkoterminowych kontraktach. Stwierdził, że firmy będą mogły bardziej elastycznie działać, będą się czuły bezpieczniejsze dzięki zmianom w kodeksie pracy. Reformy dotyczyć będą także emerytur oraz obniżenia podatków. 

Edouard Philippe zapowiedział bezwzględną walkę z terroryzmem, zarówno na terytorium Francji jak i poza granicami kraju, w tym w Syrii i w Mali. Podkreślił konieczność stawienia czoła radykalizacji poglądów islamistów, czemu ma służyć, między innymi, zasada, iż imamowie muszą pochodzić z Francji i mówić po francusku. 

Szef francuskiego rządu wspomniał też o konieczności zmian w zasadach na jakich funkcjonuje porozumienie z Schengen oraz zasad przyznawania azylu politycznego w skali ogólnoeuropejskiej. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Juncker: Francuzi wydają zbyt dużo i przeznaczają pieniądze na niewłaściwe cele

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 20:11
Szef Komisji Europejskiej zaapelował do francuskiego prezydenta-elekta, by po objęciu władzy ograniczył wydatki publiczne w tym kraju. Jean-Claude Juncker ocenił, że utrzymanie wydatków na obecnym poziomie nie jest możliwe na dłuższą metę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty "żółtych kamizelek" słabną. Najniższa liczba uczestników w historii ruchu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 21:53
W całej Francji - według szacunków MSW tego kraju - w sobotę w akcjach "żółtych kamizelek" wzięło udział około 9,5 tys. osób. Na ulice Paryża wyszło 1,5 tys. ludzi. Media zauważają, że to najniższa liczba uczestników protestów w historii tego ruchu.
rozwiń zwiń