X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister Jerzy Kwieciński rozmawiał w Kijowie o bezpieczeństwie energetycznym

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 23:20
 - Bezpieczeństwo i energetyka oraz zagrożenia ze strony Rosji były tematami rozmów, które minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński przeprowadził w środę w Kijowie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Ołeksandrem Danylukiem. 
Audio
  • Wizyta ministra Jerzego Kwiecińskiego na Ukrainie, Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR)
Spotkanie ministra inwestycji z szefem Rady Bezpieczeństwa Ukrainy
Spotkanie ministra inwestycji z szefem Rady Bezpieczeństwa UkrainyFoto: PLinUkraine/Twitter

Polska i Ukraina podzielają stanowisko w sprawie uniezależnienia się od dostaw rosyjskiego gazu; Ukraina mogłaby otrzymywać ten surowiec za pośrednictwem Polski - oświadczył Kwieciński po spotkaniu. 

- Polska i Ukraina prezentują dość spójne stanowisko szczególnie w odniesieniu do gazu i uniezależnienia się od dostaw z Rosji, ale również budowania swojej własnej sieci współpracy. Cieszy mnie, że jest tutaj pełne zrozumienie ze strony ukraińskiej - powiedział minister polskim dziennikarzom. 

- Wiadomo, że nasz terminal (LNG) w Świnoujściu będzie rozbudowywany na dodatkowe moce, więc sądzimy, że ten gaz, który będziemy pozyskiwali z zewnątrz, będzie mógł być sprzedawany do innych krajów, w tym Ukrainy. I tutaj są na pewno obszary do współpracy - wyjaśnił. 

Danyluk, były minister finansów, jest sekretarzem RBNiO od 28 maja. Na stanowisko to mianował go nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Danyluk doradzał mu w kampanii wyborczej w kwestiach polityki zagranicznej i gospodarki. 

Niebawem nowy rząd

Minister Kwieciński ocenił, że zmiana na szczytach ukraińskiej polityki doprowadzi do poprawy relacji z Ukrainą. Jak zaznaczył, niebawem w tym kraju mają odbyć się jeszcze wybory parlamentarne, po których wyłoniony zostanie nowy rząd. 

- Liczymy na to, że nowy układ polityczny na Ukrainie będzie bardziej przyjazny dla relacji polsko-ukraińskich niż w tym poprzednim rozdaniu. Mam tu na myśli nie tylko kwestie polityczne, ale i gospodarcze - powiedział. 

W spotkaniu Kwiecińskiego z Danylukiem uczestniczył ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki. 

- Potwierdziliśmy, że na forum europejskim chcemy nadal pozostać głównym ambasadorem dla reprezentowania spraw ukraińskich w Unii Europejskiej i że to jest dla nas szalenie ważne. Że chcemy wspierać Ukrainę w jej dążeniach do bliższej integracji z UE i że zależy nam na tym, żeby Ukraina rozwijała się gospodarczo - oświadczył szef resortu inwestycji i rozwoju. 

- To, że mamy partnera dużo słabszego, aniżeli powinniśmy mieć, wcale nie jest dobre dla polskiej gospodarki, więc zależy nam na rozwoju tego kraju - podkreślił minister Kwieciński w rozmowie z polskimi dziennikarzami w Kijowie.

PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: Rosjanie chcą powrotu Ukrainy do swojej strefy wpływów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 21:35
- Logika podpowiada że lepiej było podjąć z nowym prezydentem Ukrainy grę na łagodniejszych warunkach. Rosjanie postanowili na zgoła odmienne zachowanie, co zgodne jest z kulturą polityczną kremlowskiej elity, wywodzącej się ze służb specjalnych i z armii. To jest krok wrogi wobec Wołodymyra Zełenskiego – mówił o dekrecie Władimira Putina Jan Strzelecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: szef administracji Wołodymyra Zełenskiego nie wyklucza referendum ws. pokoju z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 22:20
- Ekipa nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego nie wyklucza referendum w sprawie porozumienia pokojowego z Rosją – oświadczył we wtorek nowo mianowany szef administracji prezydenckiej Andrij Bohdan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: prawie połowa wyborców chce głosować na partię Zełenskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 16:06
Partia "Sługa Narodu” prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zdecydowanie wygrywa w przedwyborczych sondażach. Do wyborów parlamentarnych na Ukrainie pozostało półtora miesiąca. Według badań partia prezydenta może liczyć na poparcie niemal połowy wyborców. Do parlamentu weszłoby 5 ugrupowań.
rozwiń zwiń