X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pat w sprawie finansów UE. Przyjęcie budżetu przełożone na grudzień

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 08:12
Planowane przyjęcie wieloletniego, unijnego budżetu opóźnia się i teraz zostało przesunięte na grudzień. Taki zapis znalazł się w projekcie wniosków na szczyt, który odbędzie się w przyszłym tygodniu i który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. 
Audio
  • Planowane przyjęcie budżetu UE przesunięte na grudzień. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Genevieve Engel / Unia Europejska 2018

Początkowo planowano, że unijny budżet na lata 2021-2027 zostanie przyjęty jesienią, na październikowym szczycie w Brukseli. Dla wielu ten plan wydawał się być zbyt ambitny, tym bardziej, że problemem są podziały w Unii. - One jeszcze nigdy nie były tak głębokie - mówią dyplomaci.

Grupa krajów, która więcej wpłaca do unijnego budżetu niż z niego otrzymuje domaga się ograniczenia wydatków. Nie chcą się na to zgodzić państwa, które korzystają z hojnego wsparcia, ale i tu są podziały, bo południe Europy ma inne oczekiwania niż Europa Środkowo-Wschodnia.

Na razie negocjacje utknęły w martwym punkcie. Z tego też powodu rozstrzygnięcie w tej sprawie zostało przesunięte na grudzień. W projekcie wniosków na przyszłotygodniowy szczyt grudniowa data jest na razie w nawiasie i może jeszcze być zmieniona przez unijnych przywódców. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PE potwierdził chęć powiązania funduszy z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 15:43
Parlament Europejski potwierdził chęć uzależnienia wypłaty unijnych funduszy od przestrzegania praworządności. Europosłowie opowiedzieli się za systemem przewidującym zawieszenie unijnych pieniędzy tym krajom, których rządy ingerują w wymiar sprawiedliwości, lub niedostatecznie walczą z korupcją. 
rozwiń zwiń