X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Papież: ubodzy traktowani są dziś jak odpady i kłopot

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 17:12
Papież napisał, że w dzisiejszym świecie biedni są izolowani i traktowani jak odpady. Watykan opublikował orędzie Franciszka III Światowy Dzień Ubogich, który będzie obchodzony w Kościele 17 listopada.
Audio
  • Watykan opublikował orędzie Franciszka III Światowy Dzień Ubogich, który będzie obchodzony w Kościele 17 listopada. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock

Mottem przesłania są słowa 9 Psalmu "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie" Papież podkreślił, że "biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa".

Napisał, że ubogim należy wyjść naprzeciw, zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. Dodał, że pomagając ubogim możemy dać im nadzieję, którą stracili w obliczu niesprawiedliwości, cierpień i obaw. Zwrócił uwagę, że mijają wieki, a sytuacja biednych nie zmienia się. Napiętnował nowe formy niewolnictwa, którym poddawane są dziś miliony ludzi, w tym kobiety i dzieci.

Stwierdził, że ubodzy traktowani są jak kłopot, którego trzeba unikać i się przed nim bronić stawiając mury i zamykając drzwi. Zaznaczył, że lekceważenie biednych podważa wiarygodność chrześcijańskiego świadectwa.

dcz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT papież
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: sekularyzacja, w której dokonuje się kulturowe odrzucenie Bożego ojcostwa, uniemożliwia powszechne braterstwo

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 16:44
Papież Franciszek ostrzegł, że szerząca się sekularyzacja na świecie i odrzucenie Boga uniemożliwiają "autentyczne powszechne braterstwo, wyrażające się we wzajemnym szacunku dla życia każdego człowieka". To słowa z papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny.
rozwiń zwiń