X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Żona premiera Izraela ukarana za popełnienie przestępstwa

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 14:50
Żona premiera Izraela, Sara Netanjahu, przyznała się do popełnienia przestępstwa. Dzięki temu, że zawarła ugodę z sądem, otrzymała niższy wyrok.
Sara Netanjahu z mężem, premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu
Sara Netanjahu z mężem, premierem Izraela, Benjaminem NetanjahuFoto: Shutterstock.com

Rok temu małżonka szefa izraelskiego rządu usłyszała zarzuty oszustwa i naruszenia zaufania publicznego w związku z wykorzystywaniem państwowych funduszy do prywatnych celów.

W latach 2010-2013 Sara Netanjahu miała zamówić na koszt państwa posiłki o wartości stu tysięcy dolarów, jednocześnie fałszywie deklarując, że rezydencja premiera w Jerozolimie nie zatrudnia kucharzy.

Ugoda zmieniła zarzuty

Na mocy ugody sądowej zarzuty wobec żony Benjamina Netanjahu zostały zmienione. Oskarżona przyznała się do intencjonalnego wykorzystania błędu innej osoby, co nie stanowi oszustwa.

Za popełnione przestępstwo zapłaci grzywnę w wysokości piętnastu tysięcy dolarów. Porozumienie poprzedziło ponad pół roku negocjacji. Sędzia naciskał na zawarcie kompromisu, prokuratura również wolała uniknąć procesu.

Ugodę zawarł również były zastępca szefa biura premiera Ezra Saidoff, który był zaangażowany w zamawianie posiłków. Przyznał się do tego samego przestępstwa. Będzie musiał zapłacić grzywnę i wykonać 120 godzin pracy społecznej.

Wyrok z 2016 roku

Nie jest to pierwszy raz, gdy o Sarze Netanjahu rozpisują się gazety. W 2016 roku sąd pracy uznał ją za winną obrażania i wyładowywania wściekłości w obecności personelu domowego oraz nakazał jej wypłacenie równowartości 40 tys. dolarów byłej gospodyni w rezydencji premiera, która w procesie cywilnym oskarżyła rząd o złe traktowanie i niewywiązanie się z obietnicy o zatrudnieniu jej na stałe. 

Benjamin Netanjahu po postawieniu zarzutów jego żonie mówił, że są one "bezpodstawne i urojone", a jego rodzina padła ofiarą politycznego polowania na czarownice ze strony nieprzychylnych mu mediów. 

Szefem rządu Izraela jest od 2009 roku. Wcześniej sprawował tę funkcję w latach 1996-99. Grożą mu trzy procesy w sprawach korupcyjnych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak