X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: ponad 20 mln osób żyje poniżej granicy ubóstwa

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 11:41
W Rosji systematycznie rosną ceny podstawowych produktów - podała rosyjska służba statystyczna Rosstat.
Audio
Kobieta żebrząca na jednej z rosyjskich ulic
Kobieta żebrząca na jednej z rosyjskich ulicFoto: Twitter @JuliaDavisNews

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odnotowano gwałtowny wzrost cen, niektórych towarów aż o kilkadziesiąt procent. Wcześniej z danych Rosstatu oraz Wszechrosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej wynikało, że blisko 50 proc. Rosjan wszystkie zarobione pieniądze wydaje na jedzenie i opłaty komunalne.


Zrozumieć Rosję – Prof. Ewa Thompson 1200.jpg
"Zrozumieć Rosję" – Prof. Ewa Thompson w poszukiwaniu źródeł "rosyjskiej duszy"

Wzrost cen od 30 do nawet 70 proc.

Z danych Federalnej Służby Statystycznej wynika, że najbardziej wzrosły ceny mąki i kapusty, bo aż o 70 proc. O ponad 30 proc. zdrożały: cukier, jajka i benzyna.

Agencja informacyjna RBK zauważa, że wzrost cen niektórych towarów znacznie przewyższa inflację. Rosyjscy obrońcy praw człowieka alarmują, że ponad 20 mln Rosjan żyje poniżej granicy ubóstwa.

W wielu miejscowościach, szczególnie w północnych i dalekowschodnich regionach Federacji Rosyjskiej, zarobki są tak niskie, że nie wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. 

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosjanie tracą prawa obywatelskie. Najnowszy raport Amnesty International

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:35
Rosjanie mają coraz mniej praw obywatelskich. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Amnesty International. Podobne wnioski publikuje na swoich łamach moskiewski dziennik "Wiedomosti".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzywny za propagowanie weganizmu w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 15:36
Sąd w Moskwie nałożył w środę karę grzywny w wys. 15 tys. rubli (ok. 900 zł) na wegańskiego aktywistę Rostisława Czebotariowa za naruszenie zasad zgromadzeń publicznych. Sąd stwierdził, prowadzenie propagandy wegetarianizmu i nietradycyjnej orientacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżim Putina szaleje ze strachu przed własnymi obywatelami. Protestujesz w Rosji? Możesz otrzymać wyrok za napad na policję

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:00
Choć to demonstrujący został pobity, może usłyszeć zarzut napadu na policjanta. Do więzienia trafił student, który prowadził protest jednoosobowy – stwierdzono bowiem, że liczył na sprowokowanie zamieszek, gdy tak sobie stał z transparentem. Nie szkodzi, że nikt do niego nie dołączył. Za chuligaństwo można zostać skazanym w każdych okolicznościach. 
rozwiń zwiń