X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie prezydenta Ukrainy i premier Mołdawii. Wołodymyr Zełenski: mamy wspólne marzenie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 23:31
- Ukrainę i Mołdawię łączy wspólne marzenie, by na naszych terytoriach nie było rosyjskich wojsk - oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po rozmowach z premier Mołdawii Maią Sandu w Kijowie. 
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiFoto: PAP/EPA/STEPAN FRANKO

- Ukrainę i Mołdawię łączy jedno wspólne marzenie, by na naszym terytorium nie było rosyjskich wojsk. Nie pozwolimy także na narzucanie nam żadnych planów w sprawie tak zwanej federalizacji. Nasze stanowiska w sprawie suwerenności naszych państw i bezpieczeństwa w regionie są takie same - powiedział Wołodymyr Zełenski.

zełenski putin 1200 shutt.jpg
Kwestia Donbasu i jeńców. Władimir Putin i Wołodymyr Zełenski rozmawiali telefonicznie

Prezydent podkreślił, że Maia Sandu złożyła wizytę na Ukrainie w ramach jednej z pierwszych podróży zagranicznych po objęciu stanowiska. - Oznacza to, że nasze kraje są nie tylko sąsiadami, ale i partnerami - zaznaczył. 

Szefowa mołdawskiego rządu oświadczyła ze swej strony, że oba kraje rozwijają się w tym samym kierunku. - Integracja europejska i implementacja umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską to nasze główne, wspólne z Ukrainą cele - powiedziała. 

Problem z separatyzmem

Wspólnym problemem Ukrainy i Mołdawii jest wspierany przez Rosję separatyzm. W Mołdawii od początku lat 90. funkcjonuje nieuznawana Republika Naddniestrzańska, w której stacjonuje 1000 rosyjskich żołnierzy regularnej armii i 500 żołnierzy sił pokojowych. Moskwa tłumaczy, że jej oddziały stacjonują w celach pokojowych dla ochrony wielkich składów amunicji powstałych tam jeszcze w czasach ZSRR. 

Na Ukrainie z kolei od 2014 r. toczy się konflikt zbrojny z prorosyjskimi separatystami. W Donbasie na wschodzie kraju powołali oni dwie samozwańcze republiki ludowe, doniecką i ługańską, przeciwko którym walczą ukraińskie siły rządowe. W wyniku działań wojennych w Donbasie zginęło ok. 13 tysięcy ludzi.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Świat w powiększeniu". Koniec kryzysu politycznego w Mołdawii?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 20:18
- Partia Demokratyczna zrezygnowała z walki o władzę, bo zdano sobie sprawę, że walczą przeciwko całemu światu. Poparcie społeczne widoczne na ulicach, to byli ludzie, których sami ściągnęli, często płacąc im za to. Nie mieli też żadnego wsparcia na arenie międzynarodowej. Trudno utrzymać władzę w Moładawii, gdy ma się przeciwko sobie Moskwę, Waszyngton i Brukselę - mówił w Polskim  Radiu 24 dr Piotr Oleksy, historyk i wschodoznawca z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: Wołodymyr Zełenski i jego partia z coraz większym poparciem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 23:46
Wśród Ukraińców rośnie popularność prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i jego partii Sługa Narodu. Ugrupowanie jest liderem sondaży przed mającymi się odbyć 21 lipca wyborami parlamentarnymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: prezydent Zełenski chce lustracji polityków, którzy doszli do władzy po Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 17:13
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce, by ustawa lustracyjna objęła polityków, którzy doszli do władzy w lutym 2014 roku, po zwycięstwie prozachodniej rewolucji na Majdanie Niepodległości w Kijowie i obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza. 
rozwiń zwiń