X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie chce koalicji ze starymi politykami

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 16:07
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiada, że jego partia w przyszłym parlamencie będzie chciała utworzyć koalicję z politykami, którzy dotychczas nie byli u władzy. 
Audio
  • Wołodymyr Zełenski zabiea głos ws. koalicji. Relacja Pawła Buszko (IAR)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiFoto: Shutterstock/ Sergei Chuzavkov

Dziś na Ukrainie odbywają się przedterminowe wybory do Rady Najwyższej. Liderem sondaży jest prezydencka partia Sługa Narodu, która po wygranych wyborach najprawdopodobniej będzie musiała utworzyć rząd
koalicyjny.

Wołodymyr Zełenski głosował w jednej z komisji w kijowskiej dzielnicy Obołoń. Po głosowaniu pytany był przez dziennikarzy o możliwe sojusze powyborcze. Jak podkreślił, chciałby, aby w mocy była decyzja, o której mówiono wcześniej, a mianowicie, aby były to nowe twarze. - Z nikim ze starych władz nie widzimy możliwości koalicji - podkreślił prezydent Ukrainy. Dodał jednak, że nie wiadomo, jakie partie wejdą do parlamentu, dlatego decyzja zapadnie po ogłoszeniu wyników.

ze123.jpg
Kto wygra wybory na Ukrainie? Ekspert: liczą się tylko nowe partie

Prezydent Zełenski powiedział, że chciałby, aby premierem został ekonomista, który wcześniej nie stał ani na czele rządu, ani parlamentu. Jak dodał, prowadzone są rozmowy z taką osobą, ale nie zdradził, o kogo konkretnie chodzi. Zapowiedział, że jednym z pierwszych projektów ustaw, które skieruje do nowego parlamentu, będzie projekt o zniesieniu immunitetu deputowanych do Rady Najwyższej.

Partia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Sługa Narodu w sondażach przedwyborczych uzyskiwała ponad 40-procentowe poparcie.

koz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak