X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: tysiące przedstawicieli Polonii na Paradzie Pułaskiego w Buffalo

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 07:01
Tysiące Amerykanów polskiego pochodzenia przemaszerowało w dorocznej Paradzie Pułaskiego, która po raz 81. odbyła się w Buffalo w stanie Nowy Jork.
Audio
  • USA: Parada Pułaskiego w Buffalo. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)
Parada Pułaskiego przeszła ulicami Buffalo w USA
Parada Pułaskiego przeszła ulicami Buffalo w USAFoto: Marek Wałkuski

Orkiestry reprezentacyjne, grupy taneczne w strojach ludowych, weterani i uczniowie polonijnych szkół przemaszerowali główna ulicą miejscowości Cheectowaga na przedmieściach Buffalo. Zarówno maszerujący, jak i publiczność z dumą trzymali biało-czerwone flagi.

Na czele pochodu maszerowali lokalni działacze Polonijni oraz goście z Polski, w tym minister inwestycji i handlu Jerzy Kwieciński. Po zakończeniu parady tysiące Polaków i Amerykanów wzięło udział w polonijnym festiwalu.

"Polonia jest dumna ze swoich korzeni"

Uczestniczący w paradzie konsul generalny RP Maciej Golubiewski wyraził przekonanie, że amerykańska Polonia jest coraz bardziej dumna ze swoich korzeni.

60 mln 663 fb.jpg
Biznes i Polonia. W Buffalo zakończył się Kongres 60 milionów

- Wartości jakie Polacy przechowali przez wieki są tym czego Ameryka obecnie potrzebuje – powiedział konsul w wywiadzie dla Polskiego Radia wskazując na przywiązanie Polaków do tradycji, wartości, rodziny i religii. Maciej Golubiewski podkreślił, że mieszkający w USA Polacy mają wiele powodów do dumy patrząc na sukces gospodarczy Polski. - Polonia odkrywa, że ma się czym pochwalić – dodał konsul RP w Nowym Jorku.

Amerykanie polskiego pochodzenia, którzy przyszli na Paradę Pułaskiego podkreślali, że maja poczucie iż obecnie Polska bardziej o nich pamięta niż w przeszłości.  

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak