X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

14 państw unijnych zgodziło się na mechanizm solidarnościowy związany z relokacją imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 20:02
Czternaście państw unijnych uzgodniło nowy "solidarnościowy mechanizm" relokacji migrantów. Poinformował o tym prezydent Francji Emmanuel Macron. Mechanizm został zaproponowany przez Niemcy i Francję. 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com

O sprawie tej rozmawiali w Paryżu ministrowie spraw wewnętrznych i zagranicznych państw należących do Unii Europejskiej. - Podczas dzisiejszych rozmów czternaście państw członkowskich zaaprobowało treść francusko-niemieckiego dokumentu - poinformował Emmanuel Macron. 

matteo_salvini1200.jpg
Włoski wicepremier: Włochy nie będą obozem migrantów

Prezydent Francji zaapelował do władz Libii, aby nie zatrzymywały migrantów i podjęły kroki mające na celu zapewnienie im bezpieczeństwa.

Porozumienie zawarto w poniedziałek rano podczas spotkania ministrów państw UE, którego gospodarzem byli szef francuskiego MSW Christophe Castaner i MSZ Jean-Yves Le Drian. Nie podano jednak więcej szczegółów.

Celem tego spotkania - jak podaje źródło AFP zaznajomione ze sprawą - "było osiągnięcie we wrześniu na Malcie porozumienia z (...) 12-15 krajami w sprawie mechanizmu zapewniającego większą wydajność oraz więcej humanizmu w przypadku docierania migrantów (do państw UE) w basenie Morza Śródziemnego".

Za namową Paryża i Berlina ministrowie pracowali nad stworzeniem "koalicji (krajów), które dobrowolnie" podjęłyby się systematycznego przyjmowania uratowanych osób, bez konieczności angażowania się w uciążliwe negocjacje po każdym przypadku udzielenia pomocy. Mechanizm ten przewiduje alokację "tak szybko, jak to możliwe" osób ubiegających się o azyl w krajach należących do tzw. koalicji wolontariuszy, w zamian za otwarcie portów przez Włochy i Maltę.

- Skonsolidowaliśmy mechanizm alokacji w krótkim okresie, ale chcemy iść dalej (...), zwiększając (poczucie) odpowiedzialności wszystkich państw członkowskich i istniejących struktur wspólnotowych oraz poprawiając skuteczność naszej polityki dobrowolnej repatriacji (migrantów) czy przymusowego zawracania ich do krajów pochodzenia - podsumował Macron.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Małgorzata Bonikowska: XXI wiek stanie pod znakiem migracji

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 20:49
- Migracja jest dzisiaj bardzo delikatnym tematem. Dzieli cały świat, a szczególnie Unię Europejską - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoski wicepremier: Włochy nie będą obozem migrantów

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 14:47
Matteo Salvini napisał do szefa francuskiego MSW, Christophe’a Castanera, że Włochy nie są już obozem dla uchodźców Brukseli, Paryża i Berlina. W poniedziałek stolicy Francji dojdzie do spotkania przedstawicieli państw unijnych w sprawie migracji przez Morze Śródziemne.
rozwiń zwiń