X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

USA: zatwierdzono budżet państwa. "Silne finansowanie priorytetów państwowych"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 08:20
Prezydent USA Donald Trump poinformował o zawarciu porozumienia z Kongresem w sprawie budżetu państwa na najblisze dwa lata. Dzięki umowie nie dojdzie do ponownego zawieszenie prac rządu, jak to miało miejsce pod koniec 2018 roku.
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS / POOL

- Miło mi poinformować, że osiągnięto porozumienie w sprawie dwuletniego budżetu i limitu zadłużenia - poinformował prezydent USA. Według Trumpa umowa obejmuje podniesienie limitu zadłużenia USA tak, aby uniknąć niewypłacalności, jeśli kraj nie mógłby zaciągnąć kredytu. Przewiduje także zwiększenie wydatków publicznych poprzez podniesienie limitu budżetowego na obronę i inwestycje krajowe.

- Dzięki tej umowie unikniemy nowego shutdownu (zawieszenia), który jest bardzo szkodliwy - oświadczyli wspólnie demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i przywódca demokratycznej mniejszości w Senacie Chuck Schumer. - Demokraci są również szczęśliwi, że zapewnili silne finansowanie priorytetów państwowych - podkreślili.

Spór o mur

Budżet rządu federalnego USA jest tradycyjnie deficytowy, więc Waszyngton nie ma innego wyboru jak pożyczać pieniądze na sfinansowanie swoich operacji, wypłaty wynagrodzeń, emerytur i na inne wydatki zatwierdzone przez Kongres.

Spór o budżet między Trumpem a Demokratami o przeznaczenie w nim środków na budowę muru na granicy z Meksykiem był pod koniec zeszłego roku przyczyną częściowego zawieszenia prac rządu.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Rząd USA rozpocznie akcję deportacji nielegalnych imigrantów

Shutdown trwał ponad miesiąc, w tym czasie funduszy na bieżącą działalność nie otrzymywało 9 z 15 departamentów reprezentowanych w gabinecie, m.in. Departament Stanu, rolnictwa, bezpieczeństwa wewnętrznego, transportu i sprawiedliwości. Ok. 800 tys. urzędników federalnych zostało wysłanych na urlopy lub pracowało bez wynagrodzenia.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak