X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ pod przewodnictwem Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 06:37
Pod przewodnictwem Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ odbędzie się dziś otwarta debata „Dzieci w Konfliktach zbrojnych”. Poprowadzi ją minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. W debacie wezmą udział wysocy rangą urzędnicy ONZ i UNICEF. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: IAR /Marek Wałkuski

Debata na temat dzieci w konfliktach zbrojnych będzie pierwszym posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa po objęciu przez Polskę rotacyjnego przewodnictwa tej instytucji. Podstawą dyskusji będzie raport sekretarza generalnego ONZ obejmujący sześć obszarów: rekrutację i udział dzieci w walkach, zabijanie i okaleczanie, porwania, gwałty i przemoc seksualną, ataki na szkoły i szpitale oraz utrudnianie pomocy humanitarnej.

Według raportu, w ubiegłym rok nastąpił wzrost liczby przypadków rażącego łamania praw dzieci. W dwudziestu krajach zanotowano dwadzieścia tysięcy takich przypadków. 

Podczas debaty głos zabiorą między innymi specjalny pełnomocnik ONZ do spraw dzieci w konfliktach zbrojnych Virginia Gamba, dyrektor wykonawczy UNICEF Henrietta Fore oraz Majok Peter Awan, który sam był dzieckiem-żołnierzem a obecnie z ranienia ONZ zajmuje się ochroną dzieci. 
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, poza przewodniczeniem debacie, przedstawi polskie stanowisko w tej sprawie.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport ONZ. Krytykuje rodzinę, chwali m.in. związki jednopłciowe i poligamię

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 21:04
Miejscem prawdziwie niebezpiecznym dla kobiet i dziewcząt okazuje się rodzina - twierdzą autorki raportu Jednostki Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Upodmiotowienia Kobiet. Rodzinę wielokrotnie określa się w raporcie mianem "ambiwalentnej przestrzeni", zaś pozytywnie ocenia się poligamię i związki jednopłciowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: Polska będzie kandydatem do Rady Praw Człowieka ONZ

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 13:58
- Polska będzie kandydować do Rady Praw Człowieka ONZ na lata 2020-2022 - poinformował szef MSZ Jacek Czaputowicz. Zapowiedział też powrót Polski do udziału w operacjach pokojowych ONZ.
rozwiń zwiń