X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Grecja: rząd "poważnie zaniepokojony" wzrostem liczby migrantów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 21:17
Rząd Grecji wyraził w poniedziałek "poważne zaniepokojenie" wzrostem napływu migrantów w minionych tygodniach na wyspy Morza Egejskiego i zaapelował do Unii Europejskiej o "sprawiedliwszy podział wynikających z migracji obciążeń". 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Jazzmany / Shutterstock.com

- Od 7 lipca nie było ani jednego dnia bez przybycia migrantów - powiedział Jeorios Kumucakos, wiceminister ds. obrony cywilnej w wywiadzie dla dziennika "Kathimerini". 

Nowy "korytarz"

Obecnie na pięciu greckich wyspach leżących na Morzu Egejskim w pobliżu Turcji - Lesbos, Samos, Chios, Kos i Leros - łączna liczba migrantów "przekroczyła 20 tys. - jest to wzrost o 17 proc. w ciągu kilku tygodni" - oświadczył wiceminister, odpowiedzialny w nowym konserwatywnym rządzie Grecji za politykę migracyjną. 

Podkreślił, że tylko na Lesbos, wyspę, która była głównym w Grecji miejscem napływu migrantów podczas kryzysu uchodźczego w 2015 roku, jednego dnia, 9 sierpnia, przybiło sześć łodzi, na których znajdowało się po 250 migrantów. Dodał, że w ubiegłym roku na Lesbos i Samos więcej osób zwróciło się o azyl niż w - odpowiednio - Austrii i Finlandii. 

Ujawnił, że wykryto nowy "korytarz" utworzony przez przemytników ludzi pomiędzy grecką wyspą Samotraka i miastem Aleksandropolis na północnym wschodzie kraju, w pobliżu tureckiej granicy. 
Kumucakos powiedział o Grecji jako "kraju leżącym na pierwszej linii, który stanowi jednocześnie zewnętrzną granicę Unii Europejskiej". 

Wyzwanie dla Europy

Ateny "wyczerpały swoje możliwości w tym zakresie i oczekują na skuteczną współpracę Komisji Europejskiej i jej krajów członkowskich" - podkreślił. Wezwał też do "skutecznego wdrożenia umowy UE-Turcja", zawartej w 2016 r., aby ograniczyć przepływ migrantów przez Morze Egejskie, stanowiący "wyzwanie dla Europy". 

Grecki wiceminister wyraził zadowolenie, że przyszła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ustawiła "kwestię migracji na swej liście priorytetów bardzo wysoko". 

Von der Leyen zapewniła w piątek w Rymie, że zamierza zaproponować "nowy pakt w sprawie migracji i azylu", aby lepiej rozdzielić wysiłki na rzecz migrantów poszczególnych krajów w ramach Unii Europejskiej. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grecja: nowe starcia migrantów z policją koło Salonik

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 17:28
W miejscowości Diawata koło Salonik doszło do starć migrantów z policją. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i granatów hukowych. Migranci rzucali w nich kamieniami i innymi przedmiotami próbując przedostać się do granicy z Macedonią Północną. 
rozwiń zwiń