X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Londyn: chiński ambasador nie wyklucza interwencji w Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 17:56
Chiński ambasador w Wielkiej Brytanii grozi, że jeśli sytuacja w Hongkongu się nie uspokoi, to Pekin "nie będzie stał z założonymi rękami". Oskarżył też demonstrantów o metody bliskie terroryzmowi. Obserwatorzy obawiają się, że Chiny rozważają bezpośrednią interwencję w cieszącym się autonomią regionie. Tymczasem w Wielkiej Brytanii szef parlamentarnej komisji spraw międzynardowych Tom Tugendhat apeluje o nadanie obywatelstwa brytyjskiego mieszkańcom Hongkongu. 
Audio
  • Groźby ambasadora Chin. Relacja Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR)
PAPEPAAlex Plavevski
PAP/EPA/Alex Plavevski Foto: PAP/EPA/Alex Plavevski

Demonstranci sprzeciwiający się prawu pozwalającemu na ekstradycję z Hongkongu w głąb Chin i domagający się demokratyzacji regionu to, według chińskiego ambasadora, niebezpieczni ekstremiści.

CZYTAJ TAKŻE
1200_Hongkong_PAP.jpg
Ćwiczenia chińskich oddziałów przy granicy z Hongkongiem

- Ich działania są pełne przemocy. Zdradzają oznaki terroryzmu - przekonywał Liu Xiaoming na specjalnej konferencji dla brytyjskich dziennikarzy, która przekonać miała ich, że protestujący zachowują się agresywnie, a zachodnie media nie są w tej sprawie obiektywne.

Chińscy żołnierze zbierają się w Shenzen, tuż przy przy granicy z Hongkongiem. Obserwatorzy zastanawiają się, czy to blef, czy też sygnał, że Pekin zdecyduje się na wprowadzenie na półwysep sił kontynentalnych.

Obawy o los mieszkańców Hongkongu

Doniesienia z Hongkongu budzą na Wyspach zainteresowanie i niepokój. To była brytyjska kolonia, a jej status regulowany jest przez dwustronną umowę.

Większość brytyjskich analityków wyraża obawy, że Pekin próbuje właśnie naruszyć ducha tego porozumienia i zdławić wolność słowa i autonomię Hongkongu.

- Dajmy tym ludziom obywatelstwo brytyjskie - zaapelował szef parlamentarnej komisji spraw międzynardowych Tom Tugendhat.

Konserwatywny polityk uważa, że mieszkańcy Hongkongu mają prawo obawiać się o swoje swobody, ale też o bezpieczeństwo. Gwarancje związane z obywatelstwem byłyby, jego zdaniem, aktem dziejowej sprawiedliwości ze strony Londynu.

Chiny rozmieściły dużą liczbę oddziałów paramilitarnych przy Shenzhen Bay Sports Center w Shenzhen w prowincji Guangdong w Chinach, zaledwie 25 km od granicy z Hongkongiem, który jest tuż za pobliskim portem. Zbrojna Policja Ludowa to 1,5-milionowa siła paramilitarna. W tym miejscu zgromadzono co najmniej tysiąc członków ZPL, a także bardzo liczne  zmilitaryzowane i opancerzone pojazdy - podają agencje.

IAR/EPA/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protesty w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 18:20
Nie ustają protesty w Hongkongu. Przeciwnicy władz po raz kolejny wyszli na ulice żądając wycofania z parlamentu ustawy ekstradycyjnej. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lotnisko w Hongkongu wznowiło pracę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 07:13
Międzynarodowe lotnisko w Hongkongu wznowiło pracę. W nocy doszło do starć uczestników demonstracji z policją, która użyła gazu pieprzowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny: setki funkcjonariuszy policji ćwiczy niedaleko granicy z Hongkongiem

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 12:27
Oddziały zwarte chińskiej policji ćwiczą w czwartek na stadionie w pobliżu granicy z Hongkongiem. Eksperci sądzą jednak, że ryzyko związane z pacyfikacją hongkońskich protestów przy użyciu sił zbrojnych wciąż jest dla Pekinu zbyt duże.
rozwiń zwiń