X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

II Zjazd Wilniuków. Stanisław Karczewski: to inicjatywa łącząca Polskę i Litwę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 18:59
W Wilnie zakończył się II Światowy Zjazd Wilniuków. Dzisiaj brał w nim udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zjazd byłych mieszkańców oraz sympatyków stolicy Litwy rozpoczął się w piątek. 
Audio
  • Zakończenie II Zjazdu Wilniuków z udziałem marszałka Senatu. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: PAP/Rafał Guz

Marszałek zwiedzał dzisiaj wystawę "MotoWilno międzywojenne. Śladami pierwszych rajdów motocyklowych". Została ona przygotowana specjalnie na zjazd. Nadtępnie Stanisław Karczewski wziął udział we mszy świętej w Kaplicy Ostrobramskiej. Sprawowana była ona w intencji Wilniuków z całego świata i Polaków na Wileńszczyźnie.

Marszałek złożył również kwiaty na cmentarzu na Rossie i spotkał się z przewodniczącym litewskiego parlamentu Viktorasem Pranckietisem. Na zakończenie trzydniowej imprezy odbył się koncert "Pawlik/Moniuszko Jazz", poświęcony słynnemu Wilniukowi - kompozytorowi Stanisławowi Moniuszce.

Jak zaznaczył Stanisław Karczewski, zjazd to inicjatywa łącząca Polskę i Litwę. - Widzimy, jak ważne jest to dla Polaków, którzy mają tu swoje korzenie, ale stąd wyjechali. Przyjeżdżają do Wilna, spotykają się tu i łączą Polskę, łączą Litwę - powiedział dziennikarzom.

"Tegoroczny zjad to sukces"

Władysław Wojnicz - jeden z organizatorów imprezy - ocenia tegoroczny zjazd jako sukces. - Po raz kolejny słowo polskie rozbrzmiewało na wileńskiej Starówce, było dostępne dla wilnian, gości stolicy oraz Litwinów, którzy mogli z nami mogli się bawić i cieszyć. To potwierdzenie, że ten pomysł ma rację bytu - powiedział Polskiemu Radiu. 

Przez trzy dni zjazdu dni dawni mieszkańcy i sympatycy miasta oraz obecni wilnianie mogli wziąć udział w szeregu imprez. Wczoraj na scenie przed wileńskim ratuszem odbyły się liczne koncerty, a gwiazdą był kompozytor Piotr Rubik. 

I Światowy Zjazd Wilniuków odbył się w 2009 roku. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polacy w świecie". Polacy współtworzą litewski rząd

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 16:29
W audycji "Polacy w świecie" relacja Kamila Zalewskiego z Wilna. Polscy politycy w tym kraju współtworzą rządzącą koalicję i otrzymali teki ważnych ministerstw.
rozwiń zwiń