X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Papież: politycy i biskupi są obrażani, niektórzy na to zasługują

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 13:59
Papież Franciszek powiedział podczas mszy św. w Watykanie, że czasem politycy, a także biskupi i księża są obrażani. - Niektórzy na to zasługują - dodał w homilii. Przestrzegał również przed "niszczeniem" przeciwników politycznych.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: shutterstock.com

Podczas pierwszej po letniej przerwie mszy w kaplicy watykańskiego Domu świętej Marty papież mówił, że rządzący słyszą "pochlebstwa ze strony ich faworytów albo obelgi". Obrażani są - jak wskazał - również księża i biskupi. Jak zauważył, "zwyczajem" stało się zjawisko, które nazwał "różańcem obelg, przekleństw i dyskredytowania".

papież 1200 pap.jpg
Papieska pielgrzymka do Afryki. Franciszek zabierze głos ws. korupcji i wyzysku

Franciszek, którego słowa przytoczył oficjalny portal Vatican News, zachęcał do modlitwy za rządzących, gdyż - jak stwierdził - nie można ich "zostawić samych, nie prosząc o to, by Bóg ich pobłogosławił". - Jestem pewien, że ludzie nie modlą się za rządzących - dodał.

"Kto z nas modlił się za rządzących?"

Papież przypomniał, że Włochy mają za sobą niedawny kryzys rządowy. Następnie zapytał: "Kto z nas modlił się za rządzących? Kto z nas modlił się za parlamentarzystów, aby mogli się porozumieć i rozwijać dalej ojczyznę?".

- Wydaje się, że duch patriotyczny nie przenika do modlitwy - zauważył papież Franciszek. Jak stwierdził, panuje przyzwolenie dla "dyskredytowania, nienawiści, kłótni". - Chcę, aby w każdym miejscu ludzie modlili się, wznosząc do nieba czyste ręce, bez gniewu i bez polemik - powiedział papież. Zaznaczył, że należy dyskutować i temu służy parlament. - Należy dyskutować, ale nie niszczyć drugiej osoby. Modlić się za nią, za tego, kto ma inne zdanie niż ja - wskazał.

Franciszek zauważył również, że polityka uważana jest przez niektórych za "brudną". - Być może jest brudna jak każde inne zajęcie. To my coś brudzimy, to nie ta rzecz jest brudna sama w sobie - wyjaśnił. - Musimy się nawrócić i modlić się za polityków wszystkich barw, wszystkich, modlić się za rządzących. Także rządzący powinni modlić się za swój lud - zakończył.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: żądza posiadania i ludzka sława to iluzja sukcesu i szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 15:28
Papież Franciszek przestrzegł wiernych w niedzielę przed trzema pokusami: żądzą posiadania, ludzką sławą i instrumentalnym wykorzystywaniem Boga. - Proponuje je zawsze świat, obiecując wielkie sukcesy i chcąc nas oszukać – mówił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek: kiedy obmawiamy innych rzucamy kamieniami

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 13:27
- Kiedy obmawiamy innych rzucamy kamieniami - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie. Apelował o to, by "wypuścić z rąk kamienie oczerniania i potępienia". 
rozwiń zwiń